FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

FOTOD! Leigarid Sassi-Jaanil Eesti Vabaõhumuuseumis

Igal laupäeval ja pühapäeval kell 11 sünnib Eesti Vabaõhumuuseumis Sassi-Jaani talu õuel pärimuslikest tantsudest, lauludest, mängudest ja elavast pillimuusikast külapidu, mis kunagi ei ole täpselt samasugune kui eelmine.

PSÜHHOLOOG: sotsiaalmeediast võib murdeealine saada tõsise alaväärsuskompleksi
Eesti

PSÜHHOLOOG: sotsiaalmeediast võib murdeealine saada tõsise alaväärsuskompleksi

Murdeealised satuvad vaimsete häirete küüsi, sest ei taju, et kõikvõimalike tähtede ideaalfotod sotsiaalmeedias ei kajasta tegelikkust. Inglismaal käib praegu kampaania, et staarid ennast vähem eksponeeriksid. Psühholoog Ülli Kukumägi aga soovitab: "Vanemad selgitagu lastele, et tõelised tegijad ei "selfita" igal võimalusel."

Ratas: euroala reformid toetavad majanduskasvu
Majandus Eesti

Ratas: euroala reformid toetavad majanduskasvu (2)

Peaminister Jüri Ratas arutas reedel laiendatud koosseisus toimunud euroala tippkohtumisel Euroopa Liidu 27 riigi riigipea ja valitsusjuhiga euroala eelarve tulevikku, Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi ja pangandusliidu edasiarendamist.

GALERII: Nõmme päästekomando hoonele asetati nurgakivi

GALERII: Nõmme päästekomando hoonele asetati nurgakivi

21. juunil asetati nurgakivi Nõmme päästekomando hoonele. Siseminister Mart Helme, päästeameti direktori asetäitja Andreas Anvelt, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Kati Kusmin, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre asetasid reedel nurgakivi järgmisel aastal valmivale Nõmme päästehoonele. 

Eesti laste leiutis võimaldab mõõta organismi rõõmutaset
Tervis Eesti

Eesti laste leiutis võimaldab mõõta organismi rõõmutaset

Homme, 22. juunil avatakse Lottemaal Eesti esimene "Rõõmumeeter" – Eesti laste leiutis, mis lubab mõõta iga inimese, nii lapse kui ka täiskasvanu rõõmu taset. SEB ja Lottemaa leiutamisvõistluse võidutöö eesmärk on autorite Eleonora (5a) ja Gustavi (3a) sõnul hoida ülitähtsat rõõmutaset organismis kontrolli all.

Tallinna jaanituled

GALERII! Pealinna jaanituled avas Kristiines ansambel Laine
Tallinn Eesti

GALERII! Pealinna jaanituled avas Kristiines ansambel Laine

Eile õhtul toimus Löwenruh´ pargis Tallinna linna selle aasta esimene jaanipidu. Soe suveõhtu, populaarsed muusikud ja põnev programm meelitasid kohale väga palju rahvast ja hinnanguliselt oli kohal üle tuhande linlase. Õhtujuht oli Arlet Palmiste, laval esinesid legendaarne ansambel Laine ja nooruslik Indrek Ventmann & Allan Kasuk Duo. 

 

Kuum suveilm

Linnaosade uudised

Pealinn

PEETER PERENS: Laulupidu on eesti rahva sünnitunnistus – igast laulust ootavad inimesed õpetussõnu, mis aitaks elada!

PEETER PERENS: Laulupidu on eesti rahva sünnitunnistus – igast laulust ootavad inimesed õpetussõnu, mis aitaks elada! (1)

"Koorilaulja on natuke teistsugune inimene kui teised – temas on mingi sotsiaalne närv, ta tundeelu on rikkam," lausub tänavuse juubelilaulupeo muusikaline juht Peeter Perens (47), kelle sõnul on koorid nagu väikesed ühiskonna mudelid. "Koor annab ka demokraatia rakendamise kogemuse. Koor õpetabki inimesed elama, annab isegi elamise mõtte ja inimesele sisu."

Taani kuninganna visiit

Läänemere alkoralli

Millal tuleb tervisemure puhul pöörduda perearsti poole ja millal kutsuda hoopis kiirabi?

Teravnurk

Erikomisjon oleks  prokuratuurile kasulik

Erikomisjon oleks prokuratuurile kasulik

Riigikogusse ei ole seni loodud eraldi kontrollkomisjoni prokuratuuri jaoks. Justiitsminister Raivo Aeg on möönnud, et see ülesanne lasub praegu õiguskomisjoni õlgadel. Idee, et samamoodi nagu kaitsepolitsei üle, tuleks rahvaesindajate ees otseselt aruandluskohuslaseks muuta ka suure justiitsvõimuga riigiprokuratuur, on hulk aastaid vana.

Lugeja kirjutab

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta (18)

"Kuid ehkki Eestit rahvusvaheline terrorism tõsiselt ei ohusta, kujutab see endast potentsiaalset riski, eelkõige Eesti kodanikele välismaal," tõdeb välisluureamet aastaraamatus. "Võttes aga arvesse terroristide laialdast tegutsemist, ei saa internetis levitatava propaganda mõjul radikaliseerumist täielikult välistada ka Eestis."