Ratas: olgem eestlaslikult kangekaelsed, aga mitte vihased
Eesti

Jüri Ratas: olgem eestlaslikult kangekaelsed, aga mitte vihased

Peaminister Jüri Ratase sõnul tuleb küsida, kuidas Eesti rahvaarv tõusule viia, ning jõuda selgusele, kuidas ühiskond oleks sidusam ja tugevam. "Me peame mõtlema, kuidas kõigil Eestimaa inimestel oleks hea elada, sõltumata nende elukohast. Meil tuleb küsida, kuidas teha rahu oma ajaloo raskemate aastatega. Peame kaaluma, kuidas meie inimesi ja ühiskonda ühendada, et keegi ei tunneks end kõrvale jäetuna, vaid näeks oma arvamuse kaalu. Me peame oskama olla nii, et oleksime küll eestlaslikult kangekaelsed, aga mitte pahased või vihased," rääkis ta.

Möödus 27 aastat taasiseseisvumisest. Palju õnne, eesti!

EIK kutsub liituma inimõigusliikumisega
Eesti

EIK kutsub liituma inimõigusliikumisega

"Ärme vaata mööda, kui võõravaen muutub üha tavalisemaks, privaatsus on ohus ning sagedasemad on rünnakud vaba ja sõltumatu ajakirjanduse, õigusriigi ja inimõiguste vastu!" ütles Eesti Inimõiguste Keskuse asutaja ja juhataja Kari Käsper.

LasnaKino tuleb taas!

LasnaKino tuleb taas!

21.-25. augustini toimuvad tasuta kinoõhtud Lasnamäel lõpetavab muinastulede öö raames meeleolukas tuleshow Kelfirius teatrilt.

Tallinna kultuuriaasta tipp - Birgitta festival

Linnaosade uudised

LasnaKino tuleb taas!

LasnaKino tuleb taas!

21.-25. augustini toimuvad tasuta kinoõhtud Lasnamäel lõpetavab muinastulede öö raames meeleolukas tuleshow Kelfirius teatrilt.

Taavi Aas: otsime taas üles ühtsustunde!
Arvamus Eesti

Taavi Aas: otsime taas üles ühtsustunde!

Üksmeel õigel hetkel tõi Eestile iseseisvuse, kirjutab Tallinna linnapea Taavi Aas, kelle sõnul ei tohi aga ükski iseseisev riik loorberitele puhkama jääda. "Eesti on üle saanud tardumusest. Eesti edulugu on tagasi," kinnitab Aas.

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

FINANTSINSPEKTSIOONI JUHT: Patustanud panku saab edaspidi trahvida kuni viie miljoniga

FINANTSINSPEKTSIOONI JUHT: Patustanud panku saab edaspidi trahvida kuni viie miljoniga (1)

"Kindlasti selline summa, kui see tõele vastab, on indikaator, et pangad jt finantsasutused pole oma riske kontrollinud selliselt nagu peaks," nentis finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rahapesu andmebüroo info kohta, et Eesti kaudu on liigutatud 13 miljardit dollarit küsitava päritoluga raha. Seni on trahvid pankadele selliste rikkumiste eest olnud pigem naeruväärsed: vaid kuni 32 000 eurot.

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (4)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (1)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.