JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmad enam ei ole
Kultuur Eesti

JÜRI VLASSOV: Mõistus keeldub uskumast, et Aarmad enam ei ole

"See on ikka päris suur pauk meie kõigi jaoks. Tal oli seda elujõudu ja tervist küllaga, ei olnud tal kuhugi kiiret selle lahkumisega," rääkis Jüri Aarma  hukkumisest raudteeõnnetuses näitleja Jüri Vlassov. "Minu jaoks oli ta jumaliku andega mees: ta valdas mitmeid keeli, ta oli väga musikaalne, ajaloos tugev ja väga hea suhtleja," lisas Aarma kaassaatejuht Reet Linna.

Politoloog Anu Toots peaministri kõrgest reitingust: üldise hüsteeria taustal hinnatakse Ratase rahulikkust

Politoloog Anu Toots peaministri kõrgest reitingust: üldise hüsteeria taustal hinnatakse Ratase rahulikkust (5)

"Koalitsioonikaaslased rikuvad mängu, aga niikaua kui ta suudab nende eest vabandada, senikaua Ratas ilmselt püsib," arvas uuringut juhtinud Juhan Kivirähk Ratasest. Seevastu politoloog Rein Toomla sõnul ei ole EKRE esimehe Mart Helme retoorika olnud alati kõige mõistlikum. "Peaminister on seda suutnud vaos hoida – ilmselt seda ongi Ratase puhul hinnatud," lisas Toomla.

Kuidas võiksid europarlamendi tulemused elu paremaks muuta? Millist kasu on Eesti Euroopa Liitu kuulumisest saanud?

Pealinn

JUHTKIRI: Eluvõimeline visioon eurole

JUHTKIRI: Eluvõimeline visioon eurole (3)

Eestis on praegu üsna ebapopulaarne öelda hea sõna Euroopa Liidu kaitseks. Ei tasu aga siiski unustada, et euroriikide majandusliku ühenduseta, vabakaubanduseta ning tööjõu vaba liikumiseta ei kujutaks me oma igapäevaelu ette. Neid nimetatakse pidulikult aluspõhimõteteks. 

Linnaosade uudised

Põhja-Tallinna linnaosavanemaks kinnitati Peeter Järvelaidi

Põhja-Tallinna linnaosavanemaks kinnitati Peeter Järvelaidi

"Mulle meeldib meri, kultuur, loomingulised inimesed, loodus ja kaunid pargid. Kõik need asjad iseloomustavad Põhja-Tallinnat, nii et võib öelda, et ma olen õnnelik inimene – saan tegeleda sellega, mis mulle tõeliselt meeldib," ütles Peeter Järvelaid, kes sai Põhja-Tallinna vanema ametikohale heakskiidu linnosakogult.

Teravnurk

Lugeja kirjutab

Põnev/kasulik

Tervis ei vaja päikese käes praadimist

Tervis ei vaja päikese käes praadimist

"Sõltuvalt naha tüübist piisab päevas 10-20 minutilisest viibimisest päikese käes, et tagada vajaliku koguse D-vitamiini sünteesimine," lisas Natali Promet, kemikaali ja tooteohutuse büroo peaspetsialist, et suve algul ei tohiks inimesed pikalt otsese päikesekiirguse käes viibida. 

terrorism Euroopas

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta (13)

"Kuid ehkki Eestit rahvusvaheline terrorism tõsiselt ei ohusta, kujutab see endast potentsiaalset riski, eelkõige Eesti kodanikele välismaal," tõdeb välisluureamet aastaraamatus. "Võttes aga arvesse terroristide laialdast tegutsemist, ei saa internetis levitatava propaganda mõjul radikaliseerumist täielikult välistada ka Eestis."

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?