Naiste tugikeskus: Reinsalu seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid

Naiste tugikeskus: Minister Urmas Reinsalu seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid

"Minister on igal juhul arvamusliider. Ja minister, kelle seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid, ei sobi oma ametikohale," seisab naiste tugi- ja teabekeskuse avalikus pöördumises. "Meie jaoks on tõsiselt häiriv justiitsminister Urmas Reinsalu arvamuslik sõnavõtt, kus ta väljendas selgelt, et kahetseb varasemalt enda poolt öeldud naistevastase vägivalla hukkamõistu. Sellele järgnes vabandus mis esindas tüüpilist jõupositsioonil oleva inimese mitte-vabandust: "mul on kahju, kui haiget saite"."

Mölder: haigekassa uus eelarve võib aidata ravijärjekordi lühendada

Mölder: haigekassa uus eelarve võib aidata ravijärjekordi lühendada

"Rõõm on näha, et kasvab perearstiabi rahastus, mis tõuseb 15 miljoni euro võrra," ütles Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder. "Eks aeg näitab, kui suurt efekti selline lisarahastus annab. Tähtis on aga, et kokku on lepitud pikemas lisarahastus plaanis, kus riik planeerib Haigekassale eraldada viie aasta jooksul kokku täiendavalt 300 miljonit eurot."

Politsei võttis kokku eelmise aasta

Kas Tiit Ojasoo sobib EV 100. aastapäeva vastuvõttu lavastama?

Pealinn

Mida peavad tuntud eestlased rahvusluseks ja eestimeelsuseks?

IGA KOLMAS NAINE ON OHVER: Kaheksa õõvastavat müüti perevägivallast

IGA KOLMAS NAINE ON OHVER: Kaheksa õõvastavat müüti perevägivallast

Statistika on ehmatav: iga kolmas naine Euroopa Liidus ja Eestis on kogenud mingit liiki füüsilist ja/või seksuaalset vägivalda alates 15. eluaastast. Vägivalla kohta käivate müütide ümberlükkamine on vajalik vägivalla all kannatajate huvides – oluline on julgustada neid abi otsima ja panna vägivallatsejad oma tegude eest vastutama, kirjutab võrdsuspoliitikate osakonna nõunik Airi Mitendorf.

Mustamäele kerkib 300-kohalise saaliga uus Kaja kultuurikeskus

Mustamäele kerkib 300-kohalise saaliga uus Kaja kultuurikeskus

Kaja kultuurikeskuse uude hoonesse tulevad läbi kolme korruse ulatuv suur saal, huviringide korrus ja bändide harjutusruum. "Mustamäe inimesed on oodanud nüüdisaegsete võimalustega uut kultuurikeskust juba väga kaua," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Praegune Kaja on ju ehitatud mitte kultuurimajaks, vaid hoopis kinoks."

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

"Kui juba selline töökoht käes on, kus rohkem teenib, siis sealt natuke kõigi hüvanguks näpistada pole mingi ülekohus," leidis vabadusvõitleja Heinz Valk. "Maksude abil muudetakse riigi elu meeldivaks võimalikult paljudele. Muidu poleks ju riigil mõtet, me võiksime elada mingi suguharuna edasi, aga see oleks hukatus kogu rahvale."

Põnev/kasulik

Linnaosade uudised

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?