ÖÖKLUBI JUHT: kui pidusid peetakse hilisöö asemel varem – kellel selle vastu saaks midagi olla?
Eesti

ÖÖKLUBI JUHT: Kui pidusid peetakse hilisöö asemel varem – kellel selle vastu saaks midagi olla?

"Mul on tõepoolest probleeme iseendagi veenmisega, et ilmtingimata on vaja lõbustuskohta lahti hoida öösiti ja vastu hommikut," nendib Hollywoodi klubi tegevjuht Rauno Otsepp Tallinnas kehtestatavate öiste alkoholipiirangute kohta. "Kui kõik see pidu toimuks mingil muul, arusaadavamal ajal, siis kaoks mitmed probleemid – no kellel selle vastu saaks põhimõtteliselt midagi olla?"

Tasuta gripivaktsiini sihtrühm laieneb

Tasuta gripivaktsiini sihtrühm laieneb

"Gripi vastu vaktsineerimine on oluline, kuna gripp on väga raskelt kulgev haigus. Riskigruppi kuuluvad lapsed, rasedad, eakad ja nõrga immuunsüsteemiga inimesed, kellele võib haigus lõppeda väga kurvalt," kinnitas Rapla perearst Argo Lätt.

Pealinn

PSÜHHOLOOG: lase leinaval lapsel oma kurbus välja valada!

PSÜHHOLOOG: lase leinaval lapsel oma kurbus välja valada!

Lapse leina võib põhjustada ka sünnipäevale kutsumata jätmine, vanemate lahutus, lemmiklooma surm, kolimine uude kohta ja sõpradest ilma jäämine. Lein muudab väiksemad lapsed tõrksaks või endassetõmbunuks ning teismelised mässumeelseks. Abiks on siin harjumuspärane rutiin, käelised tegevused, sport ja lapse huviga ärakuulamine.

Tallinn laiendas soodustusi ka eralasteaedadele ja -hoidudele

Tallinn laiendas soodustusi ka eralasteaedadele ja -hoidudele

Tallinna linnavolikogu muutis tänasel istungil kahte määrust, mille kohaselt asub linn katma ka eralasteaia- ja lastehoiuteenust saavate laste toidukulu ning maksaks haridusliku erivajadusega lapse õppemaksu toetust. Soodustusi rakendatakse tagasiulatuvalt 1. septembrist.

Joomine majandust ei päästa

Joomine majandust ei päästa

Alkoholi müügi aeg on otseselt seotud alkoholi tarbimisega seotud vigastuste ja vägivaldsete kuritegude arvuga. Aasta tagasi alanud arutelud alkoholimüügi öiseks piiramiseks Tallinna meelelahutusasutustes pidid juba kevadel volikokku jõudma. 

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

"Sotside Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid tahab pealinna teed maksu alla panna, et sellega aastas 20 miljonit eurot teenida. Lisatulu linnaeelarvele on alati meeldiv, kuid kahjuks tuleb see idee juba eos maha kanda. Miks nii?" kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

 

Kas kannaksite maski ühistranspordis ja avalikes ruumides?

Koroonaviirus Eestis

Linnaosade uudised

Tähetorni tänava suurprojekt jõudis lõpufaasi

Tähetorni tänava suurprojekt jõudis lõpufaasi

"Hea uudis kohalikule kogukonnale on see, et rekonstrueerimistööd on kulgenud plaanipäraselt ja lõppevad tähtajaliselt," kommenteeris Nõmme linnaosavanem Grete Šillis selle aasta suurima teeobjekti valmimist Nõmmel. 

RIISALU: Kas tõesti sotsid propageerivad öist joomist?
Eesti

RIISALU: Kas tõesti sotsid propageerivad öist joomist?

"Minu käes on mesitaru, millele me nüüd kõik koos anname jalaga, siis võtame kaane pealt ära ja laseme neil mesilastel sealt endale kallale lennata ja hakkame nõelata saama," rääkis alkoholimüügi piirangute eelnõu neljapäeval volikogule tutvustanud abilinnapea Aivar Riisalu.

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

Üks vanalinna elanik kurtis Pealinna ajakirjanikule ohates, kuidas nädalavahetustel on käinud kella neljani hommikul niisugune tümakas, et pole võimalik magada. Kuigi politsei on alkoholi müügi aega piiranud, jauravad purjutajad sellest hoolimata edasi. 

VIDEOBLOKK

Raehärra poeg sattus vangitorni, sest keeldus neiuga abiellumast
Ajalugu

Raehärra poeg sattus vangitorni, sest keeldus neiuga abiellumast

Roimar poodi keskaegses Tallinnas avalikult üles, aadlimeestest kurikaeltel aga lõi timukas pea maha, sest seda peeti auväärsemaks karistuseks kui poomist. Vanasti mõisteti õigust nõnda nagu vanaisad ja vanaemad olid seda kogu aeg teinud ehk tava järgi.

Kui hoolikad on linlased end varaste eest kaitsma?

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi

Põnev/kasulik

Inbank: panganduse arengut dikteerib juba täna Z-põlvkond

Inbank: panganduse arengut dikteerib juba täna Z-põlvkond (3)

Digigeneratsioon ehk Z-põlvkond seab pankadele uued nõudmised – pangad ei ole enam ainult vajalikud, vaid peavad pakkuma emotsionaalset rahuldust ning ennustama ette soove ja vajadusi. Kuidas Z-põlvkond pangandussektorit mõjutab, selgitab Inbanki kaartide valdkonna juht Mari-Liis Küppar.

Lugeja kirjutab

Teravnurk