UUDISED
Moskvast rongiga Tallinna saabuvate külaliste arv kasvab üha, ligi pooled idaturistidest külastavad meie pealinna korduvalt.

Tallinna külastas mullu taas rekordarv turiste

14.01.2013  

Hinnanguliselt majutati 2012. aastal Tallinnas 1,5 miljonit inimest, seega tõusis linna majutusettevõtete külastajate arv turisminduse rekordaasta ehk 2011. aasta tasemele.

Enim saabub turiste Tallinna Soomest (u 40% kõikidest välisturistidest), Venemaalt (13%) ja Saksamaalt (7%). Ka Venemaalt majutatute hulk oli ainuüksi eelmise aasta kümne kuuga suurem kui 2011. aastal kokku: kümne kuuga ööbis Tallinna majutusettevõtetes 143 100 turisti, kes veetsid siin 293 081 ööd.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul kasvas Venemaa turistide arv eelmisel aastal hinnanguliselt umbes kolmandiku võrra 2011. aastaga võrreldes. «Vene turistide arv on kasvanud teiste välisturistide arvust kolm korda kiiremini,» tõdes Sarapuu. «Kümne aastaga on linna majutusettevõtteis ööbinud Venemaa turistide arv kasvanud enam kui kuus korda ja nende osakaal tõusnud 13%-ni kõigist majutatud välisturistidest. Populaarsemad kuud on jätkuvalt detsember ja jaanuar, mil tehakse ligi 30% aasta reisidest. Tallinn on Vene turistide jaoks aastavahetuspidude kohana populaarsuselt esimeste Euroopa linnade hulgas. Positiivse tendentsina võib välja tuua, et 2008. aastast on suurenenud huvi ka suviste reiside vastu.»

Linna ettevõtlusameti turismiosakond on Venemaal aktiivselt korraldanud Tallinna tutvustavaid talvekampaaniaid juba 2003. aastast. Eesmärk on teadvustada sealsete suurlinnade, eeskätt Moskva ja Peterburi elanikele Tallinna kui aastaringset city-break sihtkohta ning kui meeldejäävat linna aastavahetuse vastuvõtmiseks. Läbi aastate on tutvustatud siin toimuvaid talviseid üritusi, jõulušopingu paiku, aastavahetuse pidustusi, linna vaatamisväärsusi, vaba aja veetmise ja lõõgastus-spaa võimalusi, perepuhkust jpm.

Võrreldes teiste riikidega on Tallinna külastavate Vene turistide hulgas suhteliselt palju üle 25-44-aastaseid, naiste osakaal on alates 2003. aastast pidevalt kasvanud. Ligikaudu pooled turistid on Tallinnas varem olnud juba kuni neli korda.
 


Eelmisele lehele

Jaga|