Ameti hinnangul ei saa kuldvõru leidjale leiutasu anda
Ajalugu

Ameti hinnangul ei saa kuldvõru leidjale leiutasu anda

"Kindlasti ei ole siin tegu tavapärase leiuautasu määramise juhtumiga," ütles BNS-ile muinsuskaitseameti arheoloogiapärandi valdkonna juht Ulla Kadakas. Ta selgitas, et arheoloogilise leiu avastajal on õigus saada leiuautasu, kuid seda ei määrata leidjale, kes kuulub arheoloogilisi uuringuid tegevasse meeskonda.

Linlased saavad teha novembrini ettepanekuid aasta linnakodaniku valimiseks. Pealinn küsis, keda nad selle tiitli vääriliseks peavad

Tallinki reisilaevalt leiti kaks surnukeha

Tallinki reisilaevalt leiti kaks surnukeha

Tallinna sadamas seisnud Tallinki laevalt Silja Europa leiti öösel kahe inimese surnukehad, politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja ütles Delfile, et kaks surmajuhtumit ei ole omavahel seotud.

Liikuma Kutsuv Kool sai Euroopalt tunnustuse

Liikuma Kutsuv Kool sai Euroopalt tunnustuse

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor "Liikuma Kutsuv Kool" võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards esikoha. Eesti projekt edestas Soome (Ekholmintie Day Care Center) ja Saksamaa projekte (Turnverein 1899 Gengenbach e.V.).

Linnaosade uudised

Parkide uus valgustus loob maagilisi hetki

Parkide uus valgustus loob maagilisi hetki

"Soovime muuta valgustuse ilu linna püsivaks osaks, pakkudes samas võimalust lõbusasti aega veeta ja näidates rahvale valguse võimu," rääkis linna peaspetsialist Eva Tallo plaanist muuta vanalinna ümbritsevate parkide valgustus kaunimaks.

Pealinn

Tänav saab talvel paremini puhtaks, kui autoomanikud arvestavad sahameestega

Tänav saab talvel paremini puhtaks, kui autoomanikud arvestavad sahameestega (1)

"Linnavalitsus on otsustanud, et tänavad tuleb senisest kiiremini lumest ja jääst puhtaks saada ning seetõttu on lähemate aastate eelarvestrateegias ette nähtud suured lisasummad, millega teede-tänavate hooldamisel võib arvestada," ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. Ta lisas, et vajalik on autojuhtide ja lumetõrjujate teineteisemõistmine.  

Mida saaks igaüks ise ära teha looduskeskkonna säilimise heaks?

Liikluspiirangud Tallinnas

Tallinna ettevõtluspäev

Põnev/kasulik

Relvadega seotud reeglid muutuvad karmimaks
Eesti

Relvadega seotud reeglid muutuvad karmimaks

Esmaspäeval jõuab riigikogu ette valitsuse algatatud relvaseaduse, riigilõivuseaduse ja strateegilise kauba seaduse muutmise eelnõu, millega võetakse üle Euroopa Liidu (EL) vastav direktiiv, millega kehtestatakse relvade omandamise ja valduse kontrolli senisest karmimad reeglid.

Lugeja kirjutab

Teravnurk