LÄRMILE LÕPP: Tallinn võitis kohtuvaidluse Vanalinna kõrtsipidajatega

LÄRMILE LÕPP: Tallinn võitis kohtuvaidluse Vanalinna kõrtsipidajatega

"Ennekõike on selle kohtulahendi üle põhjust rõõmustada Vanalinna teatud piirkondade elanikel, kelle elu ausalt öeldes kohe mitte sugugi ei kadestanud," kommenteeris Tallinna õigusdirektor Priit Lello halduskohtu reedest otsust, mille järgi jäeti rahuldamata kolme baari kaebused Tallinna linna vastu seoses linna kehtestatud alkoholimüügi piirangutega.

ÕÕVASTAV STATISTIKA: Iga kaheksandat naist on vägistatud

ÕÕVASTAV STATISTIKA: Iga kaheksandat naist on vägistatud

Enim ohvreid on 16-17-aastaste tüdrukute hulgas ning vägistaja on enamasti ohvriga suhtes olev mees. "On olnud juhuseid, kus naine ei soovi oma abikaasaga vahekorda, mistõttu ta magab esikus mati peal, et mitte lapsi traumeerida. See on reaalsus," nentis naistearst Kai Part.

Uus nädal toob kuni 20 kraadi sooja

Uus nädal toob kuni 20 kraadi sooja (0)

Nädalavahetus on veel hoovihmadega ja jahe, kuid järgmine nädal toob soojalaine, mil õhutemperatuur võib kerkida 20 kraadini. Aasta kõige tujukam kuu on ennast igast küljest tõestanud. 

Soome osaleks vaid piiratult Balti riikide kaitsmises

Soome osaleks vaid piiratult Balti riikide kaitsmises (0)

Kui Soome astuks NATO liikmeks, ootab allianss võimaliku konflikti puhkemisel ka Soome aktiivset osalemist kollektiivkaitses ja seda mitte ainult Balti regioonis, märgitakse reedel Helsingis avaldatud raportis Soome NATO-ga liitumise võimalikest mõjudest.

Reidi tee ehitus teeb räämas ranna korda

Reidi tee ehitus teeb räämas ranna korda

Abilinnapea Taavi Aas tunnustab Tuuli Roosmad ja teisi aktiviste selle eest, et nad on võtnud rajatava Reidi tee oma südameasjaks ning kaitsevad jalakäijate ja kergliikluse huve. Aas rõhutab, et Reidi teed rajades saab korda räämas ja kasutuseta mereäär ning rannapromenaad pikeneb linnasüdameni.

Käivitub suur roolijoodikute sotsiaalprogramm

Käivitub suur roolijoodikute sotsiaalprogramm (0)

Politsei loodab, et hiljemalt aasta lõpuks on üle-eestiliselt käivitunud seni vaid Lõuna-Eestis toiminud sotsiaalprogramm, mille eesmärk on anda tabatud joobes sõidukijuhtidele, kelle joove on alla 1,5 promilli, võimalus oma alkoholiprobleemidest jagu saada ja seadusekuulekaks hakata.

Keda näete uue presidendina ja milline peaks eesti president üldse olema?

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Tallinna õhk püsib Euroopa puhtamate seas

Tallinna õhk püsib Euroopa puhtamate seas

Ühissõidukirajad ning kaubarongide tõrjumine kesklinnast on muutnud Tallinna õhu Euroopa üheks puhtamaks. Tallinn tahab saavutatut hoida, seades edaspidi foorid nii, et ühissõidukitel on alati eesõigus, ehitades 40 km rattateid ning luues 2030. aastaks Ülemiste järve ümbersõidutee, mis viib liikluse linnasüdamest eemale.

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Raporti autorid kritiseerivad ka töö- ja tervishoiuministri Jevgeni Ossinovski samme HIV-erikomisjoni loomiseks riigikogus. "Sisuliselt palus minister parlamendilt toetust nende ülesannete täitmiseks, millega ta peaks ise toime tulema," nentisid Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige Andrus Loog ja mõttekoja Praxis tervisepoliitika analüütik Laura Aaben, kelle hinnangu sotsiaalministeerium teeb pingutusi HIV-ga võitlemisel, ent valitsuse tasemel on ilmseid puudujääke.