Õmblus: vaesemad on lähenenud natuke rikastele

Anu Õmblus: vaesemad on lähenenud natuke rikastele

Kui 2016. aastal oli suhtelise vaesuse piirmääraks 469 eurot, siis eelmisel aastal 523 eurot, selgitas statistikaameti analüütik Anu Õmblus, et suhtelise vaesuse suurenemine ei tähenda ilmtingimata sissetulekute ebavõrdsuse suurenemist. "Kui me vaatame sissetulekukvintiilide kaupa, siis väikseima sissetulekuga viiendiku erinevus võrreldes jõukaima viiendikuga vähenes 2017. aastal võrreldes 2016. aastaga. Vaesemad on lähenenud natuke rikastele," sõnas ta.

tasuta maakondliku ühistranspordi foorum

Teravnurk

Pealinn

DEBATT: Kuidas taltsutada autojuhte ja noortekampu ning pakkuda üha rohkematele elanikele soodsat kodu?

DEBATT: Kuidas taltsutada autojuhte ja noortekampu ning pakkuda üha rohkematele elanikele soodsat kodu?

"Helsingi-Tallinna tunnel põhimõtteliselt kaotaks Tallinna," leiab Isamaa esindaja Mart Luik. Ta arvab ka, et mupole tuleks õigusi juurde anda või see siis üldse kinni panna. Ekskohtunik Helve Särgava (SDE) meelest peaks tegelema just kampade ninameestega. "Peame seisma ka selle eest, et saaks eesti- ja muukeelse kogukonna rohkem kokku liita," lisab ta. Linnapea Taavi Aasa sõnul pakub linn paljudele eluaset: "Anname seni ka politseinikele ametikortereid, et nad tuleks Tallinnasse tööle ja püsiks siin tööl."

Linnaosade uudised

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (8)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (5)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.