Kadri Simson: Rõivas näeb ummikusse jooksnud riigieelarvet fantastilisena

Simson: Rõivas näeb ummikusse jooksnud riigieelarvet fantastilisena

"See, et meie eelarved on nominaalselt puudujäägis, pidi olema kriisiaastate erand, kuid nagu näeme, on sellest saanud uus normaalsus. Eelarvest on taaskord näha, et meie valitsusel puudub pikem plaan ning elatakse vaid tänases päevas," rääkis parlamendi rahanduskomisjoni liige Kadri Simson, kelle sõnul on riik nii õhukeseks lihvitud, et juba praegu põhineb siseturvalisus suuresti vabatahtlikkusel ning missioonitundel.

Kas uueks Eesti presidendiks saab Kersti Kaljulaid?

Fraktsioonide liidrid soovivad toetada presidendikandidaadina Kersti Kaljulaidi

Fraktsioonide liidrid soovivad toetada presidendikandidaadina Kersti Kaljulaidi

Kersti Kaljulaid avaldas riigikogu Valges saalis toimunud pressikonverentsil tänu kõikidele fraktsioonidele tekkinud diskussiooni eest. Kaljulaid lisas, et ka teiste erakondades oli mitmeid eriarvamusi, mitte ainult (EKRE) ja leidis, et see oleks ka imelik  kui neid ei oleks. Avameelne diskussioon oli aga see, mille üle tundsid kõik suurt rõõmu, lisas Kaljulaid. 

Presidendivalimised

Pealinn

RAPORT: Naised töötavad igal aastal meestest kuu aega rohkem

RAPORT: Naised töötavad igal aastal meestest kuu aega rohkem

Värske raport paljastab, et naised üle maailma teevad elu jooksul keskmiselt nelja aasta jagu rohkem töötunde kui mehed ning kõikvõimalike palgatööle ja kodutöödele kulunud ajast koguneb naistel iga aasta lõpuks kuu jagu lisatöötunde. Raport rõhutab, et tasuta kodutöödele kulutatud aeg piirab naiste võimalusi parandada oma sissetulekuid, teha oma häält kuuldavaks poliitikas ja oluliste asjade otsustamises.

Sõnajalg: radarid ja tuulikud saavad koos eksisteerida

Sõnajalg: radarid ja tuulikud saavad koos eksisteerida

Andres Sõnajalg on kindel, et nii kaitseväe radarid kui ka ettevõtjate tuulegeneraatorid saavad Ida-Virumaal koos eksisteerida, kuna olemas on vajalikud tehnoloogilised lahendused, mis kõrvaldavad raadioluuret häirida võiva liigse müra. Ta lisas, et see eeldab vaid teatavaid investeeringuid, mis on juba puhtalt majandusliku otsuse küsimus.

Mida tuleks teha põllumeeste ja maaelu olukorra parandamiseks?

tervishoiusüsteem vaevleb rahapuuduses, arstid hakkavad streikima

Indrek Oro: kui raha juurde ei tule, muutub arstiabi vaesematele inimestele kättesaamatuks nagu hambaravi

Indrek Oro: kui raha juurde ei tule, muutub arstiabi vaesematele inimestele kättesaamatuks nagu hambaravi

"Kas meie riik on tõesti taas nii suures kriisis, et pinnal püsimiseks on vaja arstiabi kärpida?" küsis PERH-i arstide streigikoosolekul onkoloog-vanemarst Indrek Oro, kelle sõnul tervishoiu kulude vähendamine pikendab ravijärjekordi ning kui raha juurde ei tule, muutub arstiabi väiksemate sissetulekutega inimestele kättesaamatuks, nagu on juba juhtunud hambaraviga. "Tänane streik on hoiatus, esimene süst. Kui see ei mõju, tuleb jätkata pikema ravikuuriga."

Roheline Pealinn

TASUTA! Peter Breiner annab Rahvusraamatukogus kontserdi

TASUTA! Peter Breiner annab Rahvusraamatukogus kontserdi

Neljapäeval, 29. septembril kell 18 annab Rahvusraamatukogu suures saalis kontserdi Slovakkia trio Triango, kus astuvad üles Slovakkia tuntud pianist, helilooja ja dirigent Peter Breiner, jazz-viiuldaja Stanislav Palúch ja akordionist Boris Lenko.

INIMESED PENSIONIEA TÕSTMISEST

terrorism euroopas

Linnaosade uudised

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas suurbritannia laguneb?

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga