ÕÕVASTAV STATISTIKA: Iga kaheksandat naist on vägistatud

ÕÕVASTAV STATISTIKA: Iga kaheksandat naist on vägistatud

Uuringutest selgub, et kõige rohkem ohvreid on 16-17-aastaste tüdrukute hulgas ning vägistaja on enamasti ohvriga suhtes olev mees. "On olnud juhuseid, kus naine ei soovi oma abikaasaga vahekorda, mistõttu ta magab esikus mati peal, et mitte lapsi traumeerida. See on reaalsus,” nentis naistearst Kai Part.

Merkel: Saksamaa kaalub vägede saatmist Leetu

Merkel: Saksamaa kaalub vägede saatmist Leetu (1)

Saksa kantsler Angela Merkel ütles reedel, et Berliin kaalub vägede saatmist Leetu osana NATO kohaloleku suurendamise meetmetest alliansi idapiiril. Sel aastal osaleb Leedus sõjaväeõppustel rotatsiooni korras üle 600 Saksa sõjaväelase.

Reidi tee ehitus teeb räämas ranna korda

Reidi tee ehitus teeb räämas ranna korda

Abilinnapea Taavi Aas tunnustab Tuuli Roosmad ja teisi aktiviste selle eest, et nad on võtnud rajatava Reidi tee oma südameasjaks ning kaitsevad jalakäijate ja kergliikluse huve. Aas rõhutab, et Reidi teed rajades saab korda räämas ja kasutuseta mereäär ning rannapromenaad pikeneb linnasüdameni.

Keda näete uue presidendina ja milline peaks eesti president üldse olema?

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Tallinna õhk püsib Euroopa puhtamate seas

Tallinna õhk püsib Euroopa puhtamate seas

Ühissõidukirajad ning kaubarongide tõrjumine kesklinnast on muutnud Tallinna õhu Euroopa üheks puhtamaks. Tallinn tahab saavutatut hoida, seades edaspidi foorid nii, et ühissõidukitel on alati eesõigus, ehitades 40 km rattateid ning luues 2030. aastaks Ülemiste järve ümbersõidutee, mis viib liikluse linnasüdamest eemale.

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Raporti autorid kritiseerivad ka töö- ja tervishoiuministri Jevgeni Ossinovski samme HIV-erikomisjoni loomiseks riigikogus. "Sisuliselt palus minister parlamendilt toetust nende ülesannete täitmiseks, millega ta peaks ise toime tulema," nentisid Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige Andrus Loog ja mõttekoja Praxis tervisepoliitika analüütik Laura Aaben, kelle hinnangu sotsiaalministeerium teeb pingutusi HIV-ga võitlemisel, ent valitsuse tasemel on ilmseid puudujääke.