Tallinn sai Sinise südame

Tallinn sai Sinise südame

Täna avati Tallinnas Katariina kail juubelilaulupeo ruumiinstallatsioon Sinine süda, mis jagab huvilistele vajalikku teavet ning annab igaühele võimaluse end laulukaare taustal jäädvustada.

TAI: tervishoiutöötajate arv on veidi kasvanud
Tervis Eesti

TAI: tervishoiutöötajate arv on veidi kasvanud

Tervise Arengu Instituudi (TAI) värsketel andmetel on tervishoiutöötajate arv Eestis alates 2013. aastast kasvanud keskmiselt kaks protsenti aastas ja eelmisel aastal tegutses Eestis 24 026 tervishoiutöötajat.

Aasta kooli direktor: ootused õpetajale on väga suured
Haridus Eesti

Aasta kooli direktor: ootused õpetajale on väga suured

Tänavuse "Aasta Kool" konkursi tiitli pälvinud Viljandi Gümnaasiumi koolijuhi Ülle Matsini hinnangul peab olema noortele inspireerivaks keskkonnaks, kus soovivad töötada ka särasilmsed õpetajad, mis ühtekokku teeb koolist ühe mõnusa õppimise ja õpetamise paiga.

Porto Francosse tuleb rahvusvaheline kõrgkool
Haridus Majandus

Porto Francosse tuleb rahvusvaheline kõrgkool

Täna allkirjastasid lepingu Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli president ja rektor Teemu Kokko, asepresident ja prorektor Jouni Ahonen, Hospitality Innovation School Sihtasutuse juhatuse liige Ari Björkqvist ning Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder.  Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli poolt Eestis asutatud sihtasutus avab Porto Francos rahvusvahelise rakenduskõrgkooli, mis võtab vastu esimesed tudengid 2020. aastal.

Ülo Kivine: Eesti piimatööstuse sundvalik on eksport

Ülo Kivine: Eesti piimatööstuse sundvalik on eksport

Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi juhatuse esimees Ülo Kivine ütles, et Eesti toorpiima isevarustuse tase on 180%, mis sunnib Eesti piimatööstusi aktiivselt keskenduma ekspordivõimaluste otsimisele – Eesti võimekus ja soov piima toota on mitu korda suurem, kui koduturg tarbib. Farmi ja Tere piimatööstused eksportisid selle aasta esimeses kvartalis ligi 20% oma toodangust.

 

Pealinn

ANTOV: Reidi ristmike kitsam variant tähendaks ummikuid

ANTOV: Reidi ristmike kitsam variant tähendaks ummikuid

"Reidi tee ristmike kitsam variant tähendaks tipptundidel liikluse 20-30-protsendilist ülekoormust," nentis  tehnikaülikooli professor Dago Antov, kes esitles avalikkusele oma liiklusanalüüsi. "Uuring tõi välja, et kesklinna tekiks ummikuid juurde."

Taani kuninganna visiit

Linnaosade uudised

Läänemere alkoralli

Vanalinna päevad

Millal tuleb tervisemure puhul pöörduda perearsti poole ja millal kutsuda hoopis kiirabi?

Teravnurk

Erikomisjon oleks  prokuratuurile kasulik

Erikomisjon oleks prokuratuurile kasulik

Riigikogusse ei ole seni loodud eraldi kontrollkomisjoni prokuratuuri jaoks. Justiitsminister Raivo Aeg on möönnud, et see ülesanne lasub praegu õiguskomisjoni õlgadel. Idee, et samamoodi nagu kaitsepolitsei üle, tuleks rahvaesindajate ees otseselt aruandluskohuslaseks muuta ka suure justiitsvõimuga riigiprokuratuur, on hulk aastaid vana.

Lugeja kirjutab

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta

Välisluureamet: rahvusvaheline terrorism Eestit tõsiselt ei ohusta (16)

"Kuid ehkki Eestit rahvusvaheline terrorism tõsiselt ei ohusta, kujutab see endast potentsiaalset riski, eelkõige Eesti kodanikele välismaal," tõdeb välisluureamet aastaraamatus. "Võttes aga arvesse terroristide laialdast tegutsemist, ei saa internetis levitatava propaganda mõjul radikaliseerumist täielikult välistada ka Eestis."

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?