Uus seadus peidab tubakatooted poelettidelt ära ja ei luba e-sigaretti tõmmata suitsetamiseks keelatud kohtades

Uus seadus peidab tubakatooted poelettidelt ja annab e-sigaretile tavalisega samad piirangud

"Rahva tervis on riigi südameasi ja tõhusama kaitse tagamiseks karmistame meetmeid, et vähendada tubakatoodetest ja nendega seonduvatest toodetest tuleneva sõltuvuse levikut ühiskonnas," ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Igor Kravtšenko. Alates 2019. aasta juulist kehtib tubakatoodete väljapaneku keeld kõigis jaekaubanduse müügikohtades. E-sigareti kasutamine keelatakse kõigis suitsetamiseks keelatud kohtades ja vedeliku koostisele kehtestatakse nõuded.

Riigikogu võttis vastu 2018. aasta riigieelarve seaduse

Riigikogu võttis vastu 2018. aasta riigieelarve seaduse

Riigikogu võttis tänasel istungil kolmandal lugemisel vastu 2018. aasta riigieelarve seaduse, mille maht ületab esmakordselt 10 miljardit eurot. Eelarve suurendab investeeringuid nii infrastruktuuri, tervishoidu kui riigikaitsesse. Lisaks jätkub ka õpetajate palgatõus ning tulumaksureformiga jääb kuni 1200 teenivatele 64 eurot kuus rohkem raha kätte.

Berit Neuhaus: noored tunnevad, et kutseharidus on vajalik
Haridus

Berit Neuhaus: noored tunnevad, et kutseharidus on vajalik

"2017. aasta on nimetatud Oskuste aastaks, kus kõik oskused, meisterlikkus, kutseharidus on väärtustatud. Nende raames toimusid ka inspiratsiooniüritused ja käisime ringi peale kogu Eestile," ütles SA Innove kommunikatsioonispetsialist Berit Neuhaus.

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine

Prokuratuur on kurjategijatelt konfiskeerinud kriminaaltuluna teenitud bitcoine, kuid kuna menetlused pole kohtulahendini jõudnud, ei saa prokuratuur täpsustada, kui palju bitcoine kokku on arestitud või mis neist edasi saab.

kliima tippkohtumine pariisis

Ratas kliima tippkohtumisel: me peame ühiselt pingutama, et pärandada lastele puhas ja elamiskõlblik keskkond

Ratas kliima tippkohtumisel: me peame ühiselt pingutama, et pärandada lastele puhas ja elamiskõlblik keskkond (1)

"Üks võimalus on olla ettenägelik ja investeerida uutesse puhastesse tehnoloogiatesse," rääkis peaminister Jüri Ratas Pariisi kliimatippkohtumisel. "Teine variant on jätkata vanal moel, aga sel juhul tuleb inimestel valmistuda ehmatuseks, et üks hetk tuleb kohanemiseks järsult muuta oma eluviisi. Arvan, et esimene valik on mõistlikum, vastutustundlikum ja valutum," ütles Ratas ja lisas, et riigid peavad ühiselt pingutama, et pärandada järgmistele põlvedele puhas ja elamiskõlblik keskkond.

FOTOGALERII! Mustamäe spordikeskus kerkib jõudsalt

FOTOGALERII! Mustamäe spordikeskus kerkib jõudsalt

"Kõige suurem heameel on ehitaja uudse ja modernse lähenemise üle - üks keskusse rajatav polüfunktsionaalse põrandaga spordisaal on ainulaadne kogu Baltimaades," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Samuti tunnen rõõmu ujumise algõppe võimaluste laienemise üle. Lõpuks ometi saavad juba lasteaiaealised Mustamäe lapsed uues keskuses ujuma õppida."

INIMÕIGUSTE KESKUSE JURIST: Inimkaubanduse ohvriks langevad isegi kolmeaastased lapsed
Krimi Eesti

JURIST: Inimkaubanduse ohvriks langevad isegi kolmeaastased lapsed

"Suureks probleemiks on alaealiste ärakasutamine seksuaalse ekspluateerimise eesmärgil. Ohvreid on vanuses kolm kuni seitseteist," märkis Inimõiguste Keskuse jurist Anni Säär, kelle sõnul langevad seksuaalse ärakasutamise ohvriteks enim naised ja lapsed, mehi aga sunnitakse orjatööle.

Tulumaksureformi konverents

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist (2)

"Siiani oleme maksustanud tulu, millega pole niigi võimalik ära elada. See on lubamatu," rääkis ettevõtja Indrek Neivelt. "Sellise maksustamise peale tuleb orjapidamine meelde." Neivelti sõnul levivad maksusüsteemi muutmise kohta mitmed müüdid. "Üks neist on, et maksusüsteem peab olema lihtne või et maksusüsteemi ei tohi muuta," selgitas ettevõtja. "See on absurdne väide."

Pealinn

EKSMEHE VANGIS: Endised abikaasad hoiavad naisi lapse kaudu kodus lõksus

EKSMEHE VANGIS: Endised abikaasad hoiavad naisi lapse kaudu kodus lõksus

Paljud naised on ka pärast suhte purunemist aastaid sisuliselt eksmehe pantvangid – nad ei saa alustada uut elu, sest mees hoiab neid laste kaudu sunnismaisena paigal. "Kõige agressiivsemad on tihti just juhtival kohal olevad jõukad mehed," lausub jurist Merle Albrant. Lapse kaudu tahetakse kontrollida naist, pääseda alimentide tasumisest ning sagedased on ka lapseröövid. 

kas jõukamad peaksid panustama ühiskonda kõrgemate maksudega?

roheline pealinn

Eesti Looduskaitse Selts peab jõulukonverentsi

Eesti Looduskaitse Selts peab jõulukonverentsi

Reedel toimub Tallinna Loomaaias Eesti Looduskaitse Seltsi jõulukonverents, kus esinevad seltsi auesimees Arnold Rüütel, keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, loomaaia direktor Tiit Maran ja mitmed teised oma valdkonna asjatundjad.

soome sada aastat vabadust

Anu Laitila: ilma vaheajata vabadust nautinud soomlased võtavad seda iseenesestmõistetavana

Anu Laitila: ilma vaheajata vabadust nautinud soomlased võtavad seda iseenesestmõistetavana

"Mulle tundub, et Eestis lähetuses olles on minust saanud palju isamaalisem inimene. See on juhtunud tänu eestlastele, sest siin olles näen, kui oluline on eestlastele nende iseseisvus," rääkis Soome Instituudi juhataja Anu Laitila. "Meie, soomlased, oleme juba sada aastat vabad olnud ilma igasuguse vaheajata ja meile on see muutunud juba liiga iseenesestmõistetavaks. Ma austan eestlaste suhtumist ja elan kaasa mõlemale maale."

Põnev/kasulik

Linnaosade uudised

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?