Õiguskomisjon tahab kurjategijatest pagulaste riigist väljasaatmise kergemaks muuta

Õiguskomisjon tahab kurjategijatest pagulaste riigist väljasaatmise kergemaks muuta

Riigikogu õiguskomisjon algatas välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise eelnõu, millega laiendatakse pagulasstaatuse äravõtmise aluseid. "Eelnõu annab ühiskonnale olulise signaali, et me laiendame riigile ohtliku inimese pagulasstaatuse äravõtmise aluseid. Seaduse muudatus võimaldab reageerida olukordadele, kus välismaalase toime pandud kuritegu ei kvalifitseeru esimese astme kuriteoks, kuid on oma olemuselt eriti raske ja on ohuks ühiskonnale," ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Neljandik eestimaalasi ei saa aru, et joovad alkoholi liiga palju

Neljandik eestimaalasi ei saa aru, et joovad alkoholi liiga palju

"Liigtarvitamist nähakse alles siis, kui inimene ei suuda alkoholi tarvitamist enam kontrollida ning tal on tekkinud toimetulekuprobleemid igapäevase elukorraldusega," sõnas Tervise Arengu Instituudi ekspert Jane Alop. Kui 4% inimestest leiavad ise, et joovad liiga palju alkoholi, siis ekspertide hinnangul on liigtarvitajaid 30%.

Keskerakond avalikustas tervikuna Tallinna valimisprogrammi

Keskerakond avalikustas Tallinna valimisprogrammi

Keskerakond avalikustas täna valimisprogrammi Tallinnas, mis koosneb 181 punktist. Muuhulgas lubatakse rajada 100 uut mänguväljakut ja pakkuda ka lasteaedades tasuta lõunasööke. "Meie programmis ei ole lubadusi, vaid see on kindel tööplaan ja me oleme sajaprotsendiliselt valmis selle ellu viimiseks kohe kui saame selleks Tallinlastelt mandaadi," kinnitas erakonna linnapeakandidaat Taavi Aas. 

Kui olulised on lastele huviringid ja kui vajalik on seal käimist toetada?

Kuidas te hindate liikluskultuuri eestis?

nädalavahetus pildis

Pealinn

Linnaosade uudised

Täna toimuv Tallinna võimlemispidu toob kokku 1900 sportlast

Täna toimuv Tallinna võimlemispidu toob kokku 1900 sportlast

"Platsil astuvad üles nii beebid oma vanematega kui eakamad inimesed ning erinevatest rahvustest võimlejad. Minu hinnangul on see imeline näide sellest, kuidas võimlemisel ja muusikal on väga tugev jõud liita erinevaid vanusegruppe ja rahvusi," sõnas lavastaja ja koreograaf Katre Jaani.

Põnev

Valitsus toetab haridust ja majandust

riigi eelarvestrateegia 2018–2021: Lisaraha haridusse, tervishoidu ja majandusse

roheline pealinn

Lugeja kirjutab

SUUR AU: Arvo Pärt sai paavsti kultuurinõukogu tunnustuse

SUUR AU: Arvo Pärt sai paavsti kultuurinõukogu tunnustuse

Arvo Pärt sai paavsti kultuurinõukogult medal "Per artem ad Deum" ehk "Kunsti kaudu Jumala poole". Medali saajaid tunnustatakse kultuurialaste saavutuste eest, mis on aidanud oluliselt kaasa dialoogi loomisele eri kultuuride vahel kaasaegses maailmas ning seeläbi innustanud inimesi arendama enda ainukordsust.

terrorism euroopas

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?