Õpilaspileti eest ei või tasu küsida
Haridus

Õpilaspileti eest ei või tasu küsida

Tallinna haridusameti kinnitusel õpilaspiletite eest tasu küsimiseks koolidel õiguslik alus puudub ja õpilaspiletite hindu Tallinna haridusamet kehtestanud ei ole.

Kui varmad on inimesed ühissõidukeis teistele istet pakkuma?

Kaljulaid: admiral Bellingshausen on meie mees
Eesti

Kaljulaid: admiral Bellingshausen on meie mees (1)

Bellingshauseni ekspeditsiooniga liitunud ja teisipäeval Antarktikasse jõudnud president Kersti Kaljulaidi sõnul on lõunamandri avastanud admiral Gottlieb von Bellingshausen meie mees, kelle üle on põhjust uhke olla.

Jufereva-Skuratovski: integratsioonipoliitika käib vana rada

Jufereva-Skuratovski: integratsioonipoliitika käib vana rada

Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaine Maria Jufereva-Skuratovski kirjutas kommentaariks neljapäeval toimunud riigikogu väliskomisjoni istungile, et kohtumine rahvastikuministri Riina Solmaniga integratsioonipoliitikas uusi tahke ei avanud ja kõik kulgeb endist rada mööda.

Linnaosade uudised

Pealinn

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal  juhul päästa

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal juhul päästa (1)

"Filmifestivalide jaoks oleks linnahallis kaks saali ning festivalide vahel saaks neid kasutada kinona, konverentside pidamiseks ja teatrietenduste andmiseks," leidis PÖFF-i direktor Tiina Lokk-Tramberg. Kas linnahalli võiks tulla filmi ja kultuuri Ahhaa-keskus, moodsa kunsti näituse pesa või siiski konverentsikeskus ja kontserdipaik? Selle üle arutlesid peale PÖFFi juhi ka rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, urbanist Teele Pehk,  ja Tallinna kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp.

VIDEO JA FOTOD! KuKu klubi tähistab 85. sünnipäeva

VIDEO JA FOTOD! KuKu klubi tähistab 85. sünnipäeva

KuKu Klubi on tegutsenud küll Võidu, küll Vabaduse väljakul asuva Kunstihoone keldris (Vabaduse väljak 8) alates 1935. aastast. Esialgu ööklubina alustanud kinnine Kujutavate Kunstide Klubi (siit ka lühend KuKu Klubi) kujunes legendaarseks kultuurirahva kohtumispaigaks kultuuritegelastele ja teisitimõtlejatele läbi mitmete riigikordade ja aastakümnete. 

Kuidas saaks tööõnnetusi ära hoida?

Mündipesula ehitab kaks uut pesulat Tallinnasse

Mündipesula ehitab kaks uut pesulat Tallinnasse

Laienev iseteeninduse autopesulate kett Mündipesula alustab veebruaris Tallinnas Lasnamäel oma 12. pesula ehitamist. Järgmine, seni suurim pesula, tuleb Mustamäele. Edasistel aastatel plaanitakse laieneda Lätti, Leetu ja Soome. Mündipesula kaasab laienemiseks investoritelt Fundwise’i platvormi abiga kuni miljon eurot.

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

"Kõnede arv erineb päeviti – näiteks libedad teed ja tormituuled panevad inimesed meile oluliselt rohkem helistama. Huvitav on see, et inimesed küsivad meilt tegelikult väga laia spektriga küsimusi," sõnas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti patrulli- ja valveosakonna peainspektor Kaia Teek.

Mida teha, et inimesed ei istuks purjus peaga autorooli?

VIDEOBLOKK

EKRE lubas hakata ise apteegireformiga tegelema

EKRE lubas hakata ise apteegireformiga tegelema

Apteegireformi jõustumiseni on jäänud napilt üle kolme kuu, kuid endiselt pole ühest tulemust. Praegu on olukord, kus alates 1.aprillist sulgevad uksed julgelt üle saja apteegi. EKRE on lubanud selles valguses tulla välja oma eelnõuga, mis aitaks keerulist olukorda ehk leevendada.

Põnev/kasulik

Optometrist selgitab: kvaliteetsed prillid ei pea olema kallid

Optometrist selgitab: kvaliteetsed prillid ei pea olema kallid

Sageli arvatakse, et kvaliteetsed prillid on kallid, mistõttu otsitakse odavaid alternatiive näiteks supermarketist või kantakse samu prille aastaid, kuigi silmanägemine võib olla muutunud ja ka prillide välimus ammu kulunud. Kuidas leida sobiva hinnatasemega prille, mille kvaliteeti saab usaldada?

Lugeja kirjutab

Teravnurk