Peeter Ernits: meie valitsus kardab rahvast

Peeter Ernits: meie valitsus kardab rahvast

"See võiks olla üks elementaarne asi, et kodanikel on õigus seaduseelnõusid algatada. Näiteks Šveitsi riigis on see peaaegu igapäevane asi," viitas riigikogu liige Peeter Ernits osutades põhjusele, miks keskfraktsioon tõi päevakorda taas eelnõu, mille seadustamisel oleks rahvaalgatuse korras vähemalt 25 000-l hääleõiguslikul kodanikul õigus algatada seaduseelnõusid.

Märt Sults: lasteaiaõpetajad peaksid kooliõpetajatega sama palka saama

Sults: lasteaednikud peavad õpetajate palka saama

"On juba ammu aeg mõista, et lasteaiaõpetajad on meie laste eduka tuleviku aluseks. Nende tööd tuleb rohkem väärtustada ja siin ei piisa vaid palganumbri kasvatamisest, kuid see oleks kindlasti samm õiges suunas," sõnas riigikogulane Märt Sults.

Pealinn küsis tuntud inimestelt, milline on nende suhe pensionifondiga ja kui palju nad neile loodavad.

Lobjakas riigieelarvest: meil on vaja peaga mõtlevat valitsust

Lobjakas riigieelarvest: meil on vaja peaga mõtlevat valitsust

Kolumnist Ahto Lobjakas imestab, et valitsus lubab uues riigieelarves raha juurde kõigile, ent katteallikate leidmiseks tuleb säästa ning lihtsalt loota majanduskasvu taastamisele. "Mis saab 4-6 aasta pärast? Ootame majanduskasvu naasmist, aga kui seda ei juhtu, mida siis tegema hakatakse? Kas 8-miljoni kulutamine teadusele elavdab majanduskasvu? Ma tõsiselt kahtlen selles."

Tallinn sulgeb Pärnu maantee

Tallinn sulgeb Pärnu maantee (0)

Tallinn sulgeb 15. mail Vabaduse väljaku ja Viru ringristmiku vahelise Pärnu maantee lõigu autoliiklusele, et tutvustada avalikkusele Tallinna peatänava projekti.

Keda näete uue presidendina ja milline peaks eesti president üldse olema?

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Raporti autorid kritiseerivad ka töö- ja tervishoiuministri Jevgeni Ossinovski samme HIV-erikomisjoni loomiseks riigikogus. "Sisuliselt palus minister parlamendilt toetust nende ülesannete täitmiseks, millega ta peaks ise toime tulema," nentisid Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige Andrus Loog ja mõttekoja Praxis tervisepoliitika analüütik Laura Aaben, kelle hinnangu sotsiaalministeerium teeb pingutusi HIV-ga võitlemisel, ent valitsuse tasemel on ilmseid puudujääke.

Tšernobõli kanad lendasid puu otsa magama

Tšernobõli kanad lendasid puu otsa magama

"Kõigile Tšernobõlist tagasi tulnud meestele anti kohe invaliidsustõend – paljud mürgitasid end kohalike õunte ja pirnide söömisega, aga leidlikud mehed ajasid tsoonis tomatipastast ja hernekonservist viina," meenutas Eesti Tšernobõli Ühingu esimees, ise neli kuud radioaktiivse kiirguse piirkonnas töötanud Jüri Reinmann.