ilmselt sõjaseisukord

Vasta kommentaarile

Seltskonnale juba pikemat aega on Ukrainas avaldatud arvamust võimalikust sõjaseisukorra kehtestamisest äärmiselt madala toetusega president Petro Porošenko poolt. Kaks kuud sõjaseisukorda ja tsensuuri võimaldab kogu poliitmaastiku Ukrainas ümbermängida ja ei ole välistatud ka sõjaseisukorra pikendamine. Nüüd oluline kas teised poliitjõud ja eeskätt Julia Timošenko sellega soostub. Siin tuleb märkida Donbassis sõjaseisukorda ei ole kehtestatud hoolimata sõjategevusest juba rida aastaid...

liiklus avatud

Vasta kommentaarile

Varahommikul Vene võimud avasid aluste liikumise Kertši väinas Krimmi silla alt. Varem farvaater Krimmi silla alt oli suletud Vene kaubaalusega. Kolm Ukraina sõjalaevastiku alust toimetati Vene piirivalve poolt Kertši sadamasse ja kolmele Ukraina mereväelasele anti arstiabi Vene andmeil. Ukraina allikate põhjale kuuele mereväelasele - andmed siis erinevad. Kuid eluohtlikku olukorda mereväelastel ei ole õnneks siis. Ülejäänud mereväelased on kinnipeetud ja toimuvad uurimistoimingud ülekuulamised siis. Tavalised menetlused antud olukorras. Inimliku poole pealt ukraina mereväelased uppumisolukorras läksid muova pealt vene keelele keda huvitavad sellised ukrainlaste ja venelaste vahekorrad ka keelte puhul. Elik nagu ütlevad paljud venelased - kuid muide mitte kõik - tegu on ühe rahvaga. Lihtsalt üks Bessaraabia juudipoiss tahab jätkuvalt presidendiks ja muide mehel on ka põhjust - Ukrainas osatakse klaarida päris karmilt vaadake Ülemraadas toimuvat tõsised poisid igati mordat panevad korralikult. Toompeal sellist ei näe nähtus omaette tegelt. Mis parata väike maa must lagi või kuidas...

Kohtupidamine Eesti moodi

Vasta kommentaarile

Meil on süüdistatav: Venemaa
Meil on süüdistajad: valitsus, meedia
Meil on kohtunik: eesti rahvas
Meie kohtus ei ole süüdistataval advokaati, nagu see normaalses kohtupidamises peaks olema. Kui keegi soovibki süüdistatava kaitseks mõnda sõnakest ütelda, ei anta meie meedias talle lihtsalt võimalust.
Kohtunikuna peab rahvas kuulma ka kaitsja seisukohti, et teada, mis seal Kertši väinas tegelikult toimub. Niisugused vastasseisud ei alga tühja koha pealt.
Miks peab eesti inimene, kes soovib saada toimuvast mingitki objektiivset pilti, pöörduma vene telekanalite poole?

sõjaseisukord

Vasta kommentaarile

Ukraina president Petro Porošenko on teinud ettepaneku riigis kaheks kuuks sõjaseisukord kehtestada igati sobivalt enne presidendivalimisi märtsis. Põhjuseks Ukraina sõjalaevade kokkupõrge Venemaa piirivalvelaevadega Kertši väinas. Arvestades Ukraina laevastiku seisukorda - enamus laevadest on liikumisvõimetuna teatavasti Krimmis Donuslava järvel - siis tegu tavalise poliitkäiguga parajalt enne valimisi. Nüüd oluline eri poliitjõudude seisukoht Ülemraadas sest sisuliselt asutakse muutma erinevate jõudude vahekorda enne võimalikke valimisi.