Peeter

Vasta kommentaarile

5 aastat on möödas, kui Krimmi rahvas vabanes Ukraina režiimi okupatsiooni alt. Inimesed on seal selle üle uhked ja rõõmsad. Kui keegi ei usu, siis minge kohale ja veenduge selles ise!
Pole mõtet siin hämada tegelikkuse üle!

Kuuba ja Krimm

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad kui jätta kõrvale kõik õiguslikud ja moraalsed aspektid siis tegelt nii Krimmi kui ka omal ajal Kuuba puhul põhiliseks oli geopoliitika -suurriik alati kindlustab oma julgeoleku. Alati teeb nii. Omal ajal USA sisuliselt võimaldas vennakestel Castrotel haarata võim Kuubal mingi seersant olla sealkandis pahandust teinud matsitõugu säherdune ja millega see lõppes - Nõukogude rakettidega ja võimaliku tuumasõjaga. Karm äärmiselt karm klaarimine Kennedy ja Hruštšovi vahel ja lepiti kokku - raketid saarelt ära ja saar jääb Castrote võimu alla kokkulepe püsib tegelt tänaseni. Mingi mulatipoiss oma biskviiditädiga tassis Kiievi keskuse täis katoliiklasi usutaganejaid uniaate olla mingi nn Maidann. Ja mida tegi kolm pikka kuud kestnud katoliiklaste Maidanniga Valge Tsaar oma Sevastoopoli mereväe baasi ja Musta mere laevastikuga? Ainult Obama ja Putini kokkulepe oleks Ukraina olukorra päästnud paraku USA-l seekord Kennedy tasemel juhti ei olnud...Maailmapoliitikas mingit mängimist tegelt ei ole karm värk.

lugeja

Vasta kommentaarile

https://politikus.ru/v-rossii/116851-19-fevralya-1954-goda-krym-peredan-v-sostav-ussr.html
Ukaz, mille allkirjastasid Vorošilov ja Pegov.
https://politikus.ru/events/117458-saakashvili-vlasti-ukrainy-planirovali-obmenyat-krym-na-chlenstvo-v-evrosoyuze.html
Saakašvili arvamus Krimmi kohta.

Ukraina NSV lagunemine

Vasta kommentaarile

Juhul kui Ukraina erinevad osad ei leia kokkulepet siis ilmselt antud moodustis laguneb - omaaegsest nn Ukraina NSV-st on tänaseks lahkunud julgelt kümmne miljonit inimest. Oli muide tegemist 52 miljoni inimesega hiidriigiga ja mitte keegi sellist tohutut riiki toita ei suuda. Siit siis ka need oma 30000 u kraiinalast kes tegelt töötavad Eestis. Paraku toimub riigis lausa elajalik võitlus Petro Porošenko ja Julia Timošenko vahel ja ei ole välistatud ka vägivalla kasutamine mille kõrval piiratud vastuseis Donbassis on küllalt tagasihoidlik nn piirkondlik konflikt.