ingerlane

Vasta kommentaarile

https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/20190823-pakt-molotova-ribbentropa-pribaltika-lishilis-nezavisimosti-iz-za-litvy/?utm_source=smi2
Vene pool MRP-st.
https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/moscow-campaign-to-justify-molotov-ribbentrop-pact-sparks-outcry

sm Heinz Valk valetas.. postitas:

Oluline on aga meenutada, et juba 13. mail 1989, oli Tallinnas toimunud Baltimaade rahvarindeid ühendava Balti Assamblee istung, mida kroonis rahvakoosolek Tallinnas Raekoja platsil. Ning seal esitas oma ajaloolise kõne Eestimaa Rahvarinde eestseisuse liige Mati Hint. Kõne kandis pealkirja "Balti tee"... Selles algusosas leidis kohe meenutamist Stalini ja Hitleri jõhker sobing, milles Balti riigid, Soome ja Poola olid määratud Nõukogude impeeriumi meelevalla alla. Hint rõhutas ka seda, et selle pakti ning salaprotokollide tühistamine on Euroopa võlg Balti rahvaste ees... Ja väga paljud Euroopa poliitikud olid olnud sellest nõudmisest šokeeritud, sest nende skeemidesse ei mahtunud iseseisvad Balti riigid, mida need ju paraku olid enne Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimist. Kõige keerulisemaks osutuski rahva koondamine Mati Hinti poolt välja pakutud "Balti tee" äärde. Hiljem nimetati Mati Hinti pakutud "Balti tee" ümber "Balti ketiks".. Sm Heinz Valk valetas 2019 augustis et see oli tema sõbra Edgari poolt pakutud idee, seega ta ju valetas. Eesti, Läti ja Leedu on ju valmis ühendavaks sillaks Ida ja Lääne vahel, kõlas Mati Hindi tõotus sellel rahvakoosolekul ning ta rääkis oma ideest teha Balti tee ja rahvarinne polnud ka Savisaare idee, sest Leningradis oli juba narodnõi front aasta varem. Sm Savisaar pakkus teha ka siin, et varjamaks kommunistide kuritegusid Eestis, tema ajal viidi venemaale arhiivimaterjalid mida oli aga miljoneid. Balti riigid olid enne Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimist ju iseseisvad, tänu Lippmaale said toodud olulised dokumendid USA-st ja Saksamaalt, millele tehti tõlked, ning Moskvas löödi need vägagi olulised asjad kongressil lauda.

diplomaat

Vasta kommentaarile

Läti ja Leedu eeskujul peaks ka Eesti avalikustama välisministeeriumi 1939. aasta arhiivi.

toetaja

Vasta kommentaarile

https://www.eesti.ca/toetame-petserimaa-vabadussamba-rajamist/article54280

siht silme ees

Vasta kommentaarile

Albert Pike kolme maailmasõja kava.
https://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm
https://parnu.postimees.ee/2351907/palestiina-umbsolm-kas-iii-maailmasoja-pohjus
I maailmasõda pidi hävitama kolm keisririiki - Saksamaa, Austria-Ungari ja Venemaa. Maailmasõja lõppedes pidi Venemaast saama kristlusevastane jõud, mille abil illuminaadid asuksid pealetungile kristlikele riikidele.
II maailmasõda pidi puhkema juutide ja äärmusliku rahvusideoloogia konfliktist, mille tagajärjel tekiks juudi riik ja kasvaks illuministliku poliitika eesmärke täitva Venemaa mõjuvõim.
III maailmasõja pidi põhjustama juutide ja islamimaailma vastasseis.