Arhiiv

TIINA LOKK: Võimekate tegijatega Eesti võiks lennata filmimaailmas mitte pardi, vaid kotkana!
Festival Kino

TIINA LOKK: Võimekate tegijatega Eesti võiks lennata filmimaailmas mitte pardi, vaid kotkana! (1)

"Meil on nii palju andekaid noori heliloojaid, näitlejaid jt loominguinimesi, aga me ei oska neid müüa," leiab intervjuus Pealinnale Eestisse maailmaklassi filmifestivali PÖFF-i rajanud Tiina Lokk, kelle sõnul peaks Eesti tegema kõik, et oma andeid toetada. "Näiteks Arvo Pärt ei pea end enam maailmas tutvustama. Aga peaksime tegema kõik selleks, et ka me tugevad näitlejad saaksid lendu tõusta."

 

Liikuma kutsuvas koolis möödub vahetund õues
Haridus

Liikuma kutsuvas koolis möödub vahetund õues

"Tore on näha, et aina rohkem lapsi tuleb kooli jalg- või tõukerattaga. Ütleme ka vanematele, et las lapsed kõnnivad, ei ole vaja neid autoga kooliukse ette tuua," lausus programmiga "Liikuma kutsuv kool" liitunud Tallinna Kuristiku gümnaasiumi direktor Raino Liblik.

JUHTKIRI: Kultuuripesi tekib üha juurde

JUHTKIRI: Kultuuripesi tekib üha juurde (1)

Euroopa Komisjoni oktoobri keskel avaldatud kultuuri ja loomingulisuse monitor näitas, et oleme naaberpealinnadest Helsingist ja Riiast ees muuseumide, kunstigaleriide, kinode ja teatrite arvu poolest. Euroopa 190 linna võrdlevast monitorist selgus samuti, et Tallinn paistab 12%-lise kasvuga silma kultuuri- ja loomesektori töötajate arvult.

VABA MEES TULI KOJU: Seiklusrikkalt läände pagenud eestlane kolis pärast poolt sajandit kodumaale tagasi
Ajalugu

VABA MEES TULI KOJU: Seiklusrikkalt läände pagenud eestlane kolis pärast poolt sajandit kodumaale tagasi (1)

"Olen lihtsalt tahtnud kogu aeg enda peremees olla," võttis oma värvika elu kokku Kanada eestlane Gustav Laats, kes äsja Eestisse tagasi kolis. 50 aastat tagasi pühkis ta ENSV tolmu jalgelt, ent justnagu psühholoogilises trilleris – oma osa äsjases kodumaale tagasitulekus mängis sõbrunemine KGB kunagise ohvitseriga, kes Laatsi nõukogude kodumaa reetmise tõttu hoopis jälitama oli pidanud.

Uus opositsiooniliider: Eesti Pank

Uus opositsiooniliider: Eesti Pank

Kui Eesti Pank esines pressikonverentsil teise pensionisamba reformi kriitikaga, tekib tõepoolest küsimus, et kas nad ei trügi poliitikute töömaale – nagu väitis ka Isamaa juht Helir Valdor Seeder.

Laadimine...Laadimine...