Arhiiv

INDREK NEIVELT: Rikkuse suurem maksustamine on õiglane

INDREK NEIVELT: Rikkuse suurem maksustamine on õiglane (2)

"Rikkuse suurem maksustamine oleks ühiskonna kui terviku seisukohalt väga õige ja õiglane. Ei ole võimalik lükata maksukoormust veel rohkem nende tööinimeste peale, kelle sissetulekud on niigi väikesed," ütleb ärimees Indrek Neivelt, kes rääkis riigikogu hiljutisel maksudebatil taas astmelise tulumaksu ja varamaksude vajalikkusest.

SUUR LUGU: Paljude laste kõne hilineb, sest vanemad ei räägi nendega piisavalt

SUUR LUGU: Paljude laste kõne hilineb, sest vanemad ei räägi nendega piisavalt

Lastel on keeruline lahutusi üle elada ja sageli on agressiivne käitumine põhjustatud just sellest. Väikelaps ei oska end lasteaias muul viisil väljendada, kui hakkab näiteks kaaslast lööma, tõi kauaaegne haridustöötaja Ruuda Lind välja ühe käitumishäire põhjuse. Lapsed, nende vanemad ja õpetajad saavad tuge Tallinna õppenõustamiskeskusest.

JUHTKIRI: Laiskus pole vabandus

JUHTKIRI: Laiskus pole vabandus

Istuda ja mitte midagi teha on väga lihtne. Me istume igal pool: autos, ühistranspordis, tööl, kodus, söögilauas. Lisandub veel üha rammusam toit ning peagi võib end fotolt või peeglist nähes kurvastada, et näed välja nagu kakuke.

ELS HIMMA: Ametnikud ei suutnud fantastilist jazzi keelata

ELS HIMMA: Ametnikud ei suutnud fantastilist jazzi keelata (1)

"Õues olid välismaa lõhnad, kõik olid eufoorias ja terve Tallinn oli maailmanimega muusikuid täis," meenutab armastatud laulja Els Himma pealinnas 70ndatel toimunud fantastilist džässifestivali. "Siis aga löödi meile laksti luugiga vastu pead. Ministeeriumi ametnikud tulid lava taha ja küsisid, et kes lubas teil improviseerida."

LATERNAFESTIVAL: Heatahtlik hiigeldraakon muudab sügisõhtu valgeks
Festival

LATERNAFESTIVAL: Heatahtlik hiigeldraakon muudab sügisõhtu valgeks

Lisaks skulptuuridele saab nädalavahetustel vaadata Hiina näitlejate etendusi. "Kuna tegu on rahvusvahelise kavaga, millest eri maade vaatajad peavad ühtmoodi aru saama, siis on etendustes sõna asemel pearõhk visuaalsetel šõuelementidel, efektsetel kostüümidel ja muusikal," rääkis festivali korraldaja Jaanus Jegorov.

Uuenev palmimaja hoiab peagi taimi veelgi paremini soojas

Uuenev palmimaja hoiab peagi taimi veelgi paremini soojas

"Botaanikaaeda ootavad järgmisel aastal ees viimaste aegade  suurimad ehitus- ja uuendustööd, milleks on linnaeelarve eelnõus ette nähtud peaaegu 9 miljonit eurot," ütles abilinnapea Kalle Klandorf. "Muude tööde hulgas algab botaanikaaia sümboliks kujunenud palmimaja remont."

Laadimine...Laadimine...