Arhiiv

JUHTKIRI: Ka väikerahvas võib olla suur

JUHTKIRI: Ka väikerahvas võib olla suur

Klõpsasin telekapuldi nuppu, et jõuda ühele klassikakanalile. Tahtsin müra asemel midagi, mis rahustaks. Kanalil mängisid Berliini filharmoonikud ja dirigendipuldis polnud keegi muu kui meie oma Neeme Järvi. Loo lõppedes kõlanud aplausi ajal mõtlesin, kas see on ikka päris tavaline, et Eesti dirigent juhatab parajasti siis, kui sa klassikakanali avad. Muidugi oli see juhus, kuid kõnekas.

Firmade edulood õpetavad rahvast ettevõtluspäeval loodust säästma

Firmade edulood õpetavad rahvast ettevõtluspäeval loodust säästma

"Igal ettevõtlusalal on tegelikult ühised väljakutsed – palju oleneb lihtsalt enesejuhtimise oskusest, mis aitab eesmärgini viia," rääkis linna ettevõtluspäeva koostööpartner Reijo Väljak firmast Hea Tuju Coaching OÜ. "Iga idee vajab elluviimiseks kindlat tugistruktuuri. Näiteks tuleks leida nädalakavas kindel aeg, mil seatud eesmärgi täitmise nimel tööd tehakse. Samuti tuleb kasuks sobiv kaaslane, kellega koos tegutseda. Kolmandaks on väga oluline motivatsiooni hoidmise oskus, et seatud siht püsima jääks. Üks nipp näiteks on suure eesmärgi kõrvale seada väiksemad, lühiajalisemad ülesanded sihtpunktini jõudmisel. Tähtis on endast õiged ressursid üles leida."

LÄBI PEKSTUD JA KODUST ILMA: Kas lastekaitse kõrvale tuleks asutada ka eakatekaitse?

LÄBI PEKSTUD JA KODUST ILMA: Kas lastekaitse kõrvale tuleks asutada ka eakatekaitse? (3)

"Pensionipäeval tuuakse eidekene maalt poolvägisi taksoga pangaautomaadi juurde kohale. Kõrval seisab poeg või ka tütar, et memmeke võtaks talle raha välja. Paljud memmed on juba väga pikalt vägivallaohvrid olnud," nendib MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus eestvedaja Pille Tsopp-Pagan. "Laste alkoholi- või narkosõltuvuse kõrval nõuab üha enam raha ka mängurlus."

Laadimine...Laadimine...