Uuenev lilleturg ootab särtsakaid müüjaid

Musumäele lilleturu katusele tuleb mugav istumispaik, kuhu saab sättida ka välikohviku lauad.

Pilt: Scanpix

Uuenev lilleturg ootab särtsakaid müüjaid

Ivo Karlep

Musumäele lilleturu katusele tuleb mugav istumispaik, kuhu saab sättida ka välikohviku lauad.

"Lilleturg muutub nägusamaks ja müüjatele varasemast mugavamaks," ütles Tallinna Turgude juhataja Kersti Ottenson. "Seni imbus Musumäelt müügipaviljonidesse vihmavesi, mis tegi müüjate jalgealuse märjaks. Müügikioskite tagasein võeti lahti ning sinna pandi vee äravoolu torud. Kioskite põrandad on nüüd soojad ja kuivad. Enam ei pea müüjad talvel märgade jalgadega päev läbi külmetama."

Müügikioskite ühisel suurel katusel hakkab nüüd olema klaaspiirdega istumisala, kuhu edaspidi saab panna ka välikohviku lauad. Kindlasti rõõmustab lilleturu müüjaid ka oma WC, mis nüüd valmis sai.

Kiosk rendile kolmeks aastaks

Tarrest LT OÜ remontis lilleturu kioskid, nende katuse ja sissepääsud, paigaldas uued markiisid ja valgustid, uuendas müügimööbli ja tehnovõrgud. "Ehitaja on valmis uuendatud lilleturu neil päevil linnale üle andma," lausus Ottenson. "Enne kauplemise algust peab see saama veel kasutusloa."

Kõik, kes tunnevad huvi uuendatud turul kauplemise vastu, võivad võtta osa 16. jaanuaril kell 8.30 Hopneri majas algavast suulisest enampakkumisest 14 müügikioski peale. Linn annab kioski rentniku kasutusse kolmeks aastaks. Enampakkumisest osavõtu tasu on 300 eurot, pakkumise alghind 1000 eurot kuus. Algsummat võib tõsta minimaalselt 100 euro kaupa.

Kiosk kätte pärast lepingu sõlmimist

Lisaks üürile peab rentnik tasuma kõik äriruumi kasutamisega seonduvad kulud ja maksud. Kioskit ei tohi edasi üürida, rentnik peab seda ise kasutama. Samuti on keelatud mitme rentija ühised pakkumised. Suulisele enampakkumisele osalejate registreerimine algab kell 8.30.

Kioski saab rentnik kätte pärast üürilepingu sõlmimist. Kui enampakkumise võitja ei ole ühe kuu jooksul arvates enampakkumise tulemuste kinnitamisest sõlminud üürilepingut, on enampakkumise korraldajal õigus tulemus tühistada ja korraldada konkreetse müügikioski jaoks uus enampakkumine.

Teavet renditingimuste ja enampakkumisel osalemise kohta leiab www.tallinn.ee/est/turud

Laadimine...Laadimine...