FOTOD JA VIDEOD! Mihhail Kõlvart visioonikonverentsil: maks ei ole võimalus teenida tulu, see on võimalus reguleerida valdkonna vajadusi

FOTOD JA VIDEOD! Mihhail Kõlvart: turismimaks ei ole võimalus teenida tulu, see on võimalus reguleerida valdkonna vajadusi

"50% võiks minna mõne väärika hoone renoveerimiseks kesklinnas või vanalinnas, teha linnaruumi paremaks. 30% võiks minna täiendavalt linna promomiseks välismaal, me teeme seda praegu ka, aga võiks rohkem," loetles linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, mida turismimaksuga teha võiks. "Turismimaks on just selline maks, millest Tallinn saaks lihtsalt 3 miljonit eurot aastas juurde, sest just nii palju turiste siin käib. Kas see tähendab, et turismil hakkab kehvemini minema? Ei, mina seda küll ei usu," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

Euroopa Liit lükkas Itaalia eelarvekava tagasi

Euroopa Liit lükkas Itaalia eelarvekava tagasi

Euroopa Komisjon teatas teisipäeval, et Itaalia 2019. aasta eelarvekava on tõsises vastuolus Euroopa Liidu soovitustega ja riik peab kolme nädala jooksul esitama uue kava; tegu on esimese korraga ajaloos, kui Komisjon mõne liikmesriigi eelarvekava tagasi lükkab.

Hendrik Agur lahkub GAGi direktori kohalt
Haridus

Hendrik Agur lahkub GAGi direktori kohalt

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) direktor Hendrik Agur teatas, et lahkub detsembri lõpus koolijuhi ametist ning jätkab uuel aastal haridus- ja teadusministeeriumi ametnikuna.

Pealinn

ZUKERMAN: Isegi telekata bomži moodi mehed hüüdsid meile tänaval järele!

ZUKERMAN: Isegi telekata bomži moodi mehed hüüdsid meile tänaval järele!

"Eelnevate revolutsioonide kogemus näitab, et niipea kui rikkad unustavad, et neil on ka vastutus, ja kui võim selle unustab, siis tuleb kollaps," lausub Mihhail Vladislavlev. "Me tõmbleme ka praegu nagu nõukogude ajal, kui kehtisid sellised loosungid, nagu näiteks saavutada termotuumareaktsioon Lenini sünnipäevaks," viskab nalja Aleksandr Zukerman. Tänavu oktoobrist jookseb vana hea "Subboteja" saade Tallinna TV kanalil.

Teravnurk

Linnaosade uudised

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

"Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles abilinnapea Aivar Riisalu. "On oluline, et linna turismiarenguid suunatakse jätkusuutlikult ja vastutustundlikult, säilitades tasakaalu majanduse, keskkonna ja kohaliku elukvaliteedi vahel."

Põnev/kasulik

Peep Sooman: arendajad peibutavad kliente võltsbroneeringutega

Peep Sooman: arendajad peibutavad kliente võltsbroneeringutega

"Eesti kinnisvaraturul pole 3000 eurose ruutmeetri hinnaga projekte, mis müüksid ennast enne avalikuks tulemist poolenisti välja," ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman, kelle sõnul on kinnisvaraarendajad hakanud peibutama uusi kliente võltsbroneeringutega kodulehtedel, mis peaksid näitama kauba atraktiivsust.

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

"2019 aastal pannakse teadus- ja arendustegevusse Eesti riigis võrreldes 2018. aastaga juurde 10 protsenti ja see tähendab 20 miljonit eurot," kinnitas peaminister, et töö käib selle nimel, et tõsta rahastust 1%-ni SKP-st.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (7)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (2)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.