ONKOLOOG: 20-aastasena ohtlike ainetega töötamine võib lõppeda 50-aastaselt saadud vähidiagnoosiga

ONKOLOOG: 20-aastasena ohtlike ainetega töötamine võib lõppeda 50-selt saadud vähidiagnoosiga

"Eestis on igal aastal rohkem kui 8500 tuhat vähi esmajuhtu ja nendest 4 protsenti võiksid olla tekitatud tööl kokkupuutel saadud vähki põhjustavatest ainetest," märkis dr. Kristiina Ojamaa, kelle sõnul võivad ohtliku töökeskkonna tagajärjed endast märku anda ka alles aastakümnete pärast. "Inimesed ei pruugi kokkupuute hetkel üldse aru saada, et tervisega midagi väga valesti on. 20ndates kantserogeensete ainetega töötamine võib tuua vähi alles 50-aastasena."

Ratas ÜRO-s: meie siht peab olema konfliktide ja kriiside ärahoidmine

Ratas ÜRO-s: meie siht peab olema konfliktide ja kriiside ärahoidmine

Peaminister Jüri Ratas sõnas täna ÜRO kõrgetasemelisel rahuloome konverentsil, et rahu saavutamine ja säilitamine on küll oluline, kuid siiski tagajärgedega tegelemine ning maailma turvalisemaks ja paremaks paigaks muutmiseks tuleb keskenduda senisest tõhusamalt konfliktide ja kriiside algpõhjuste lahendamisele.

Jüriöö ja Veteranipäev

Pealinn

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

"Mind teeb väga kurvaks, et vanalinn on õhtuti pime ja külm. Need, kes on vanalinna elanikena kirjas, omavad siin vaid pinda," räägib Kodulinna maja perenaine ja vanalinna üks sümboleid Tiina Mägi, keda Tallinna linn soovib austada oma vapimärgiga. Mägi lisas, et tasuta ühistransport on geniaalne: "Paljud inimesed olid kodudesse aheldatud, sest sõit oli vahepeal tõesti kallis."

milliseid kuritegusid peaks Eestis kõige rohkem kartma?

Teravnurk

Põnev/kasulik

Seitse soovitust nutikaks duši all käimiseks

Seitse soovitust nutikaks duši all käimiseks

Kui sinu naha tervis on sulle oluline, siis jäta hüvasti kuuma veega ning ole valmis lühemateks pesus käikudeks. Muuhulgas on dušivõtul oluline mõelda lisaks vee temperatuurile ka erinevate protseduuride järjekorrale, mida ja millal midagi teha – pesuaeg võib selle tulemusel märgatavalt lüheneda.

Linnaosade uudised

Lasnamäe Päeva peaesineja on Briti-Ameerika bänd Londonbeat

Lasnamäe Päeva peaesineja on Briti-Ameerika bänd Londonbeat

26. augustil tähistab Lasnamäe linnaosa 25. juubeliaastat Lasnamäe Päevaga, mille peaesinejaks kinnitati Briti-Ameerika bänd Londonbeat.  Kontserdil astuvad üles Eesti muusika legend Anne Veski, armastatud laulja Ott Lepland, Artjom Savitski, Duo "Para Tain" ja 2018. aasta muusikasaate "BRAVO!" finalistid.

Rahvusloomaks kuulutati hunt
Kultuur Eesti

Rahvusloomaks kuulutati hunt

"Hunt on meie looduse pärisosa ja ta ei jäta ühtegi inimest külmaks," lausus folklorist Marju Kõivupuu. "Hunt sümbolliigina aitab kaasa loodusmaastike väärtustamisele, kuna susi on tervikliku ökosüsteemi üks indikaatorliike."

Millist kasu tõi teie arvates maksureform?

TÄNAVAKÜSITLUS: Mida arvate tulumaksureformist?

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

"Kui juba selline töökoht käes on, kus rohkem teenib, siis sealt natuke kõigi hüvanguks näpistada pole mingi ülekohus," leidis vabadusvõitleja Heinz Valk. "Maksude abil muudetakse riigi elu meeldivaks võimalikult paljudele. Muidu poleks ju riigil mõtet, me võiksime elada mingi suguharuna edasi, aga see oleks hukatus kogu rahvale."

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?