Eesti Panga president Müller: kriisi ajal tulebki laenu võtta
Majandus Eesti

Eesti Panga president Müller: kriisi ajal tulebki laenu võtta

"Täiest mõistetav on, et kui majandus on järsult kukkunud, võtab riik laenu. Siiski - meie arvates tuleks kahe aasta pärast, kui majandus taastub, täiendava riigipoolse kulutamise lõpetada. Kümmet miljardit laenuraha ei lähe meile tarvis, aga paar miljardit muidugi kulub," ütles Eesti Panga president Madis Müller.

Päästeamet: peame tegelema alkohoolikute hingeraviga

Päästeamet: peame tegelema alkohoolikute hingeraviga

"Kodudest on näha, et inimesed ei tule oma eludega toime, nurgas on pudelid, milles villitakse alkoholi," ütles Päästeameti spetsialist Reili Kull.  "Probleem pole nendega, kes on heal elujärjel ja saavad oma eluga hästi hakkama, vaid riskigrupiga. Neil on aga muud probleemid, mis tähendab, et peame alustama mujalt ning tegelema hingeraviga, küsima, kuidas inimesel läheb ja proovima välja kangutada, miks inimene joob."

Tormis murdunud puu põhjustas raske liiklusõnnetuse
Pääste

Tormis murdunud puu põhjustas raske liiklusõnnetuse

Täna kella 16.35 ajal teatati Häirekeskusele raskest liiklusõnnetusest Läänemaal Võnnu külas Ridala-Nigula maantee 7. kilomeetril, kus veoautole kukkus peale murdunud puu. Veoauto juht, 42-aastane mees toimetati haiglasse.

Pealinn

ABIST ILMA: arst kolib linna teise otsa ja  haige vaadaku ise, kuidas kohale jõuab

ABIST ILMA: arst kolib linna teise otsa ja haige vaadaku ise, kuidas kohale jõuab (2)

"Minu jalad on haiged ja mul on raske kõndida ning seista.  Autot mul ei ole, raha taksosõidu peale kulutada samuti mitte," kurdab vanaproua Helmi, kelle perearst kolis kodu juurest Mustamäelt Lasnamäele. "Kui bussides vabu istekohti pole, on mul valus seista, tavaline arsti juures käik on mulle nüüd piin. Ka hirm bussis haigusse nakatumise ees hoiab mind tagasi."

Tallinn laiendas soodustusi ka eralasteaedadele ja -hoidudele

Tallinn laiendas soodustusi ka eralasteaedadele ja -hoidudele

Tallinna linnavolikogu muutis tänasel istungil kahte määrust, mille kohaselt asub linn katma ka eralasteaia- ja lastehoiuteenust saavate laste toidukulu ning maksaks haridusliku erivajadusega lapse õppemaksu toetust. Soodustusi rakendatakse tagasiulatuvalt 1. septembrist.

Joomine majandust ei päästa

Joomine majandust ei päästa

Alkoholi müügi aeg on otseselt seotud alkoholi tarbimisega seotud vigastuste ja vägivaldsete kuritegude arvuga. Aasta tagasi alanud arutelud alkoholimüügi öiseks piiramiseks Tallinna meelelahutusasutustes pidid juba kevadel volikokku jõudma. 

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

"Sotside Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid tahab pealinna teed maksu alla panna, et sellega aastas 20 miljonit eurot teenida. Lisatulu linnaeelarvele on alati meeldiv, kuid kahjuks tuleb see idee juba eos maha kanda. Miks nii?" kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

 

Kas kannaksite maski ühistranspordis ja avalikes ruumides?

Koroonaviirus Eestis

Linnaosade uudised

VIDEO JA FOTOD! Joobes juhtidele määratud karistused karmistuvad
Eesti

VIDEO JA FOTOD! Joobes juhtidele määratud karistused karmistuvad

"Mõned aastad tagasi peatasin ühe sõiduki, mille juht oli päeval osalenud motokrossivõistlustel, õhtul teinud peale sauna mõned õlled ning istunud rooli. Juhi kahetsus oli siiras ja inimlik. Täpselt aasta pärast toimus samas kohas sama juhiga sama juhtum, ainult et promille oli rohkem," ütles politseimajor Sirle Loigo Karskusliidu korraldatud konverentsil. "See on see hetk, kui saan aru, et inimene tegelikult ei hooli."

Anna-Kaisa Oidermaa: igaüks on võimeline vaimse tervise esmaabi pakkuma

Anna-Kaisa Oidermaa: igaüks on võimeline vaimse tervise esmaabi pakkuma

"Vaimse tervise esmaabi puhul ei pea esmaabiandja olema professionaal, vaid see on selline abi, mida saame anda oma ligimesele, sõbrale, kolleegile olukorras, kus näeme, et inimesel on tekkimas vaimse tervise raskus. Esmaabiga on võimalik ennetada seda, et raskus süveneb," ütles kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

VIDEOBLOKK

Raehärra poeg sattus vangitorni, sest keeldus neiuga abiellumast
Ajalugu

Raehärra poeg sattus vangitorni, sest keeldus neiuga abiellumast

Roimar poodi keskaegses Tallinnas avalikult üles, aadlimeestest kurikaeltel aga lõi timukas pea maha, sest seda peeti auväärsemaks karistuseks kui poomist. Vanasti mõisteti õigust nõnda nagu vanaisad ja vanaemad olid seda kogu aeg teinud ehk tava järgi.

Kui sõltuvad on inimesed autost?

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi

Põnev/kasulik

Inbank: panganduse arengut dikteerib juba täna Z-põlvkond

Inbank: panganduse arengut dikteerib juba täna Z-põlvkond (2)

Digigeneratsioon ehk Z-põlvkond seab pankadele uued nõudmised – pangad ei ole enam ainult vajalikud, vaid peavad pakkuma emotsionaalset rahuldust ning ennustama ette soove ja vajadusi. Kuidas Z-põlvkond pangandussektorit mõjutab, selgitab Inbanki kaartide valdkonna juht Mari-Liis Küppar.

Lugeja kirjutab

Teravnurk