Kasvatusteadlane: seadus piirab alaealiste töötamist nelja tunniga, kuid pika koolipäeva otsa peab mahtuma huviring ja kodutööd
Haridus

Kasvatusteadlane: seadus piirab alaealiste töötamist nelja tunniga, kuid pika koolipäeva otsa peab mahtuma huviring ja kodutööd

"On tõesti ebaloogiline, et mitte öelda laste aja kuritarvitamine, kui neil tuleb lisaks 6-8 koolitunnile veel mitu tundi kodutöid teha, huviringidest ja trennidest rääkimata," ütles TLÜ kasvatusteaduse dotsent Tiiu Kuurme. Kui riik tahab kodutöid kaotada, siis tuleb mõelda, milliseid muutusi samal ajal veel teha. "Kaks õpetajat klassi? Klassid väiksemaks?" pakkus Kuurme. 

Loomaaed kutsub jääkarupäevale

Loomaaed kutsub jääkarupäevale

Veebruari 27. kuupäeval tähistatakse üleilmselt rahvusvahelist jääkarupäeva. Loomaaed koos sihtasutusega Lutreola ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga viib sel päeval läbi põneva sündmuse "Jääkarud öös".

Vabariigi aastapäeva olulisemad sündmused

President Kersti Kaljulaid: usk paremasse homsesse on Eesti tuleviku võti
Eesti

President Kersti Kaljulaid: usk paremasse homsesse on Eesti tuleviku võti (2)

"Olgem rõõmsad, et oleme heal järjel – maailma 192 riigist on meist rikkam vaid viiendik. Aga Eesti vajab enamat. Väikeriik vajab suuri mõtteid ja suuri eesmärke, meiesugustel pole aega ajaloo kulgu lihtsalt kaasa teha," rõhutas president Kerti Kaljulaid riigi 100. aastapäeva pidulikul vastuvõtul peetud kõnes.

Riigieelarve tulud kasvasid mullu 10,9 protsenti 9,31 miljardi euroni

Riigieelarve tulud kasvasid mullu 10,9 protsenti 9,31 miljardi euroni

Investeeringuteks suunati möödunud aastal 411,8 miljonit eurot, mis oli 18 protsenti rohkem kui aasta varem. Riigiasutused kasutasid 2017. aastal riigieelarve kuludeks ja investeeringuteks 9,24 miljardit eurot, mida oli 703,4 miljonit eurot ehk 8,2 protsenti rohkem kui aasta varem, teatas rahandusministeerium.

Traditsiooniline presidendimatk viis riigipead Aegviitu
Eesti

Traditsiooniline presidendimatk viis riigipead Aegviitu (1)

"25.veebruaril toimuv matk on meie jaoks erakordne, sest esimest korda tervitab kõiki matkalisi kaks presidenti – matka patroon, president Arnold Rüütel ja Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid," sõnas matka projektijuht Kadri Toomingas.

Pealinn

mida tuleks teha, et meie riik kestaks veel sada aastat?

Põnev/kasulik

Millist kasu tõi teie arvates maksureform?

TÄNAVAKÜSITLUS: Mida arvate tulumaksureformist?

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

"Kui juba selline töökoht käes on, kus rohkem teenib, siis sealt natuke kõigi hüvanguks näpistada pole mingi ülekohus," leidis vabadusvõitleja Heinz Valk. "Maksude abil muudetakse riigi elu meeldivaks võimalikult paljudele. Muidu poleks ju riigil mõtet, me võiksime elada mingi suguharuna edasi, aga see oleks hukatus kogu rahvale."

Linnaosade uudised

FOTOD! Kristiines avati tasuta uisuplats

FOTOD! Kristiines avati tasuta uisuplats

Kristiine linnaosa Räägu pargis (Nõmme tee 52) avati täna avalik ja tasuta uisuplats. Liuvälja avasid Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, väikesed hokipoisid ja iluuisutaja  Johanna Allik. Uisuplats on linnarahvale kasutamiseks kuni ilmaolud seda lubavad.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?