Mailis Reps: gümnasistide arv kasvab, riigigümnaasiumid leevendavad Tallinnas ruumipuudust
Haridus

REPS: Gümnasistide arv kasvab, riigigümnaasiumid leevendavad Tallinnas ruumipuudust

Haridusminister Mailis Reps kinnitas, et riigigümnaasiumite rajamiseks tööle võetud Hendrik Aguri idee luua tuhandepealised hiigelgümnaasiumid oli "liiga energiline algusspurt" ning praegu alles analüüsitakse olukorda. Samas rääkis ta, et Tallinnasse võiks tulla kolm uut gümnaasiumi - reaalkallakuga kool TalTechi juurde, humanitaarsuunaga kool Sõle tänavale ning kolmas asukoht võiks olla Endla tänaval rahvusraamatukogu juures.

Rahvusraamatukogus avatakse näitus Kadrioru pargi varasest ajaloost

Rahvusraamatukogus avatakse näitus Kadrioru pargi varasest ajaloost

Reedel, 18. jaanuaril kell 16 avatakse Eesti Rahvusraamatukogus Kadrioru Pargi 300. aastapäevale pühendatud näitus, mis on koostatud Kadrioru pargimuuseumi materjalide põhjal ja mille põhitähelepanu on suunatud pargi varasele ajaloole. Näitusel on eksponeeritud ka originaaljooniseid ja -plaane Tallinna Linnaarhiivilt, Eesti Arhitektuurimuuseumilt, Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnalt ning postkaarte Rahvusraamatukogult.

Pealinn

Eestis on suitsetajate hulk kahanenud alla Euroopa keskmise. Kas põhjus võib olla ka tubakaaktsiisi tõusus, mis sigarettide hinda kergitab?

Lähenemas on valimised. Mis on Eesti olulisim probleem, millega uue valitsuse moodustanud erakondadel tuleks esmalt tegelda?

Linnaosade uudised

Mölder: haigekassa eelarvest hakkab asja saama

Mölder: haigekassa eelarvest hakkab asja saama

"Peremeditsiinile suunatakse võrreldes eelmise aastaga 19 miljonit eurot rohkem," märkis abilinnapea Tõnis Mölder. "On väga oluline, et nüüdisaegsed tervisekeskused oleksid inimestele võimalikult kättesaadavad ning kodu lähedal."

Põnev/kasulik

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

Maksu- ja tolliamet sõlmis Airbnb-ga detsembris lepingu, mis muudab renditulu deklareerimise lihtsamaks, kuid mitte automaatseks. Ettevõtluskõrgkooli Mainor maksuõppejõu Janus Paurmani sõnul võib paljudele sellega ekslikult tunduda, et Airbnb-ga teenitud tulult maksu maksmine on vabatahtlik, mis võib aga inimesele endale kurjalt kätte maksta.

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Teravnurk

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (9)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (5)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski. 

Tänavaküsitlus