UURING: Enim kaotas valimislubadus populaarsust, kui leiti selle seos EKREga

Uuring: EKRE nime mainimine kahandas nende valimislubaduste populaarsust

"Lubaduse autori märkimine mõjutas enim toetust EKRE ettepanekule ning võib eeldada et EKRE mainimine ilmselt kahandaks mõne populaarsemagi lubaduse toetust," sõnas Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Tanel Paas. Kõige populaarsem küsimus oli Reformierakonnal - "Kas toetate seda, et ravijärjekordasid tuleb lühendada?", kõige vähem huvitas inimesi Vabaerakonna idee lubada parlamendivalimistele valimisliite ja erakondade liite valijaid. "Eesti parteisüsteemi avatumaks muutmine valijaid väga ei kõneta ega huvita," selgitas Paas.

SIIRI SISASK: Tahan hakata vaesusega võitlema

SIIRI SISASK: Tahan hakata vaesusega võitlema

"Igaüks tahab olla armastatud, tahab olla tähele pandud,"  lausub äsja 50-aastaseks saanud lauljanna Siiri Sisask, kelle sõnul hakkavad näiteks noored hulkuma, kui nad seda kõike kodust ei saa. Sisaski loodud MTÜ tahab  hakata koos teadlaste abiga vähendama Eestis vaesust.

kas Tallinna mehed ja noored pakuvad istet või hakkab see viisakas tava hääbuma?

Pealinn

TUHANDETE PEREDE ELU ALKOHOOLIKUGA:  Mees ähvardab naist kirvega või toa põlema pista

TUHANDETE PEREDE ELU ALKOHOOLIKUGA: Mees ähvardab naist kirvega või toa põlema pista (5)

"Abikaasa laamendas õues purjus peaga, ma kutsusin lapsed tuppa ja keerasin ukse lukku. Siis hakkas ta kirvega ust lõhkuma ja pääses sisse. Toetasin selja vastu esiku sisemist ust ja hoidsin piitadest kinni, et ta laste juurde ei läheks selle kirvega," kirjeldas oma kodust hirmuõhustikku joodikust mehe kõrval elav naine. Kümned tuhanded pered kaaluvad, kas jätta oma alkohoolikust lähedane lõplikult ka oma elu ukse taha. Karskusliidu eestvedaja Lauri Beekmanni sõnul aga tuleks alkoholismi vaadata ja ravida kui haigust. "Te ei jätaks ju oma kopsuhaiget abikaasat maha?" küsib ta.

Teravnurk

Kas toetate valitsuse eelnõud, mis lubab direktoril vajadusel vaadata läbi õpilase valduses olevaid asju?

Keskerakonna 17. kongress

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Linnaosade uudised

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

"Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles abilinnapea Aivar Riisalu. "On oluline, et linna turismiarenguid suunatakse jätkusuutlikult ja vastutustundlikult, säilitades tasakaalu majanduse, keskkonna ja kohaliku elukvaliteedi vahel."

Põnev/kasulik

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

"2019 aastal pannakse teadus- ja arendustegevusse Eesti riigis võrreldes 2018. aastaga juurde 10 protsenti ja see tähendab 20 miljonit eurot," kinnitas peaminister, et töö käib selle nimel, et tõsta rahastust 1%-ni SKP-st.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (7)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (2)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.