Alanud aasta kala on lõhe

Alanud aasta kala on lõhe

"Kalamehed peavad lõhet õigustatult kalade kuningaks – tegemist on suurima spordikalaga, kelle püük Eestis ametlikult lubatud on," ütles aasta kala valimise ellukutsuja Hanno Kask.

Grippi haigestumine kasvab laste hulgas

Grippi haigestumine kasvab laste hulgas

Aasta kolmandal nädalal ehk perioodil 13.-19. jaanuar kasvas grippi haigestunute arv 30 protsendi võrra, kokku pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2696 haigestunut. Pöördunutest 42 protsenti olid lapsed.

Linnaosade uudised

Pealinn

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal  juhul päästa

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal juhul päästa (1)

"Filmifestivalide jaoks oleks linnahallis kaks saali ning festivalide vahel saaks neid kasutada kinona, konverentside pidamiseks ja teatrietenduste andmiseks," leidis PÖFF-i direktor Tiina Lokk-Tramberg. Kas linnahalli võiks tulla filmi ja kultuuri Ahhaa-keskus, moodsa kunsti näituse pesa või siiski konverentsikeskus ja kontserdipaik? Selle üle arutlesid peale PÖFFi juhi ka rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, urbanist Teele Pehk,  ja Tallinna kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp.

Kuidas saaks tööõnnetusi ära hoida?

Eesti filmi populaarsus tõusis 2019. aastal veelgi
Kino

Eesti filmi populaarsus tõusis 2019. aastal veelgi

"Suurepärane tulemus, mis võiks muutuda tavaks. Skandinaavias, aga ka Leedus ja Poolas, on tavaline, et kodumaise filmi turuosa on veerand kogu kinokülastajate arvust. See näitab, et film on tugev," ütles Eesti Filmi Instituudi (EFI) juhataja Edith Sepp. 

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

"Kõnede arv erineb päeviti – näiteks libedad teed ja tormituuled panevad inimesed meile oluliselt rohkem helistama. Huvitav on see, et inimesed küsivad meilt tegelikult väga laia spektriga küsimusi," sõnas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti patrulli- ja valveosakonna peainspektor Kaia Teek.

Mida teha, et inimesed ei istuks purjus peaga autorooli?

VIDEOBLOKK

VIDEO! Snelli tiik pumbatakse tühjaks ja puhastatakse

VIDEO! Snelli tiik pumbatakse tühjaks ja puhastatakse

"Oleme regulaarselt korraldanud Snelli tiigi puhastamist sinna sattunud prügist ja kaasanud isegi tuukreid, aga see on ilmselgelt n-ö pinnapealne lahendus. Viimane põhjalik puhastus setetest tehti juba enam kui 30 aastat tagasi, nii et on viimane aeg tiik jälle tühjaks pumbata ning kogunenud mudast ja prügist puhastada," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

Teravnurk