Tallinn pakub häirenuputeenust 300 abivajajale kuus

Tallinn pakub häirenuputeenust 300 abivajajale kuus

Meditech Estonia osutab Tallinna tellimusel sotsiaalvalve- ehk häirenuputeenust tänavu ligikaudu 300 inimesele kuus – teenuse eesmärk on pakkuda abi neile, kes pole iseseisvalt võimelised abistajatele oma eluruumi uksi avama. Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul aitab teenus tõsta kodus elavate eakate ja erivajadustega inimeste turvatunnet, kes võivad terviseprobleemide tõttu kas kukkuda või sattuda mõnda muusse abitusse olukorda.

Päästjate keskmine palk tõuseb 1000 euroni
Eesti

Päästjate keskmine palk tõuseb 1000 euroni

"See on läbi aastate kõige suurem palgatõus, mis Päästeametis on olnud ning sellest saavad osa kõik Päästeameti töötajad. Olen väga tänulik kõigile, kes on selle saavutamiseks ühel või teisel moel kaasa löönud. Kõikide palgamuudatustega on minu peamine soov olnud väärtustada haridust ja karjäärisüsteemi," ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Riigikogu võttis vastu eelarve uueks aastaks

Pealinn

Teravnurk

30 aastat HIVi Eestis

RIIGIKOGU ARUTAS RAVIJÄRJEKORDADE LÜHENDAMIST

Linnaosade uudised

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (8)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (5)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.