Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Mihhail Kõlvart: volikogus istuvad riigikogulased vähendavad kohalike võimalusi kaasa rääkida

Kui kümme aastat tagasi suurendati seadusega Tallinna linnavolikogu miinimumarvu 79 liikmeni, siis põhjendati seda demokraatia suurendamisega, kuid tegelikult pole ükski valimisliit volikokku pääsenud, nentis Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, et sellega kasvasid vaid erakondade fraktsioonid. "Riigikogu liikmete tulemine volikogudesse on vähendanud kohaliku kogukonna liidrite võimalusi kaasa rääkida kohaliku elu küsimustes," sõnas ta. Kõlvarti hinnangul võiks eeskuju võtta Helsingist ja Londonist, sest volikogu oleks efektiivne ka väiksema koosseisuga.

Riigikogu võttis vastu eelarve uueks aastaks

TUBLID: Eesti rikkaima MTÜ isadel on keskmiselt 4,7 last

TUBLID: Eesti rikkaima MTÜ isadel on keskmiselt 4,7 last

"Vägev on näha, et Eestis on nii palju mehi, kelle jaoks on oluline väärtustada lapsevanemaks olemist. Kes mõistavad, et lasterikkus ei ole midagi ebanormaalset või sotsiaalne probleem, vaid õnnelik igapäevaelu," ütles MTÜ Lasterikkad Isad eestvedaja Taavi Tamkivi. 

Nõmmel avatakse kabemuuseum

Nõmmel avatakse kabemuuseum

Laupäeval, 15. detsembril kell 11 avab kabetreener Heinar Jahu Nõmme huvikooli (Vikerkaare 10) kolmandal korrusel mõttemängude klasside ees kabemuuseumi.

Pealinn

Teravnurk

30 aastat HIVi Eestis

RIIGIKOGU ARUTAS RAVIJÄRJEKORDADE LÜHENDAMIST

Linnaosade uudised

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Põnev/kasulik

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (8)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (5)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.