UURING: Lapsed omastavad õhust 30% rohkem saastet kui täiskasvanud

UURING: Lapsed omastavad õhust 30% rohkem saastet kui täiskasvanud

Hiljutine uuring Inglismaal näitas, et lapsed omastavad sisse hingatavast tänavaõhust 30% rohkem saasteaineid kui täiskasvanud. "Kahjuks on see paratamatu, sest oma kehamassi kohta hingavad lapsed täiskasvanutest rohkem, või siis tihemini," kommenteeris Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu dotsent Hans Orru, et lapsi tuleks tihedama liiklusega tänavate äärest võimalikult eemale hoida.

Mupo tüdines Viru tänaval tegutsevatest sokimüüjatest

Mupo tüdines Viru tänaval tegutsevatest sokimüüjatest

"Kui tegu oleks tõesti memmedega, kes ise koovad ja oma käsitööd müüvad, aga need on aastatega juba nägupidi tuttavaks saanud edasimüüjad. Agendid annavad neile sokid ja kasseerivad sealt suurema saagi," rääkis munitsipaalpolitsei juht Aivar Toompere. "Ega memmed ise seda trahvi ei tasu, seda teeb ikka kauba tegelik omanik."

LOE: Millised on jaanitule nõuded?

LOE: Millised on jaanitule nõuded?

Alla ühemeetrise läbimõõduga tule tegemisel paikneb lõkkekoht vähemalt 8 meetri kaugusel mis tahes hoonest ja tuleohtlikul ajal vähemalt 10 meetri kaugusel metsast.

Linnaosade uudised

Vandaalid põletasid Kesklinnas maha mitu WC-d

Vandaalid põletasid Kesklinnas maha mitu WC-d

Tallinna Kesklinna linnaosas on maha põletatud vähemalt viis välikäimlat. Juhtumid on aset leidnud Falgi pargis, Toompea lossi all Snelli tiigi juures, kus on hävitatud kaks käimlat ja Tornide väljakul, kus on samamoodi maha põletatud kaks WC-d. 

Tallinn andis Pärnule suvepealinna tiitli üle
Eesti

Tallinn andis Pärnule suvepealinna tiitli üle

"Anname teatepulga üle Pärnule lootuses, et ta annab meile kuldse suve, sooja päikese ja parimad emotsioonid," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. "Kuid võin kinnitada, et ka Tallinnas on hulgaliselt väga meeldivaid võimalusi suve veetmiseks, olgu selleks meie pargid, rannad või haaravad kultuuriüritused. Kaunist suve kõigile!"

Pealinn

SUNDÜÜRNIK: Hinges kriipis ja endist kodutänavat vältisin aastaid
Eesti

SUNDÜÜRNIK: Hinges kriipis ja endist kodutänavat vältisin aastaid (8)

"Minu sügav soov on, et õiglus pääseks lõpuks võidule ja nende umbes 100 000 inimese kannatused, kes omandireformiga allavett lasti, saaksid rahaliselt kompenseeritud," ütles sundüürnik Urmas Michelis. Omandireformi valitsuskomisjon kavatseb kokku panna sundüürnike nimekirja, et uurida tekitatud kahjusid.

Teravnurk

Mis põhjustas mais ja juunis ostukorvi hinnalangust ja millele inimesed alles jäänud raha võiks kulutada?

Põnev/kasulik

Apteeker: 10 asja, mis peavad kindlasti olema reisiapteegis

Apteeker: 10 asja, mis peavad kindlasti olema reisiapteegis

Olgu tegu puhkereisiga kodumaal, välisriigis matkamise või linnapuhkusega, on tark ettenägelikult planeerida ka reisile kaasavõetavad ravimid. Benu apteegi farmatseut Reet Laisaar toob välja nimekirja kõige olulisemast, mida reisiapteek peaks sisaldama ja selgitab, millistel puhkudel tuleb tooteid tarvitada.

 

Millist kasu tõi teie arvates maksureform?

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (1)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.