KALJULAID: Reinsalu peab tagasi astuma, 104 Eesti Vabariigi kodaniku nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" Eesti Vabariigi justiitsministri poolt on täiesti lubamatu
Arvamus Eesti

KALJULAID: Reinsalu peab tagasi astuma, 104 inimese nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" on täiesti lubamatu

"Avaliku kirja kirjutanud 104 Eesti Vabariigi kodaniku nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" Eesti Vabariigi justiitsministri poolt on täiesti lubamatu," kirjutab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid vastuseks Urmas Reinsalu avalikule pöördumisele, kus ta astub näitlejanna kallal vägivallatsenud Tiit Ojasoo kaitseks välja. "Piir, mida ei tohi ületada, on teises kohas ja justiitsminister on valel pool seda piiri."

Riigikogu võttis vastu alkoholiaktsiisi tõusu vähendamise seaduse

Riigikogu võttis vastu alkoholiaktsiisi tõusu vähendamise seaduse

Riigikogu võttis tänasel kolmandal lugemisel vastu alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatuse, millega vähendatakse veebruaris jõustuvat aktsiisitõusu poole võrra. "Varem kavandatud mahus aktsiisitõus oleks toonud kaasa liialt suuri riske piirikaubanduse kasvu ja eelarve alalaekumise osas," ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

TOHTER HOIATAB: külmarohuks võetud alkohol annab hetkeks soojatunde, kuid toob kaasa topeltkiire jahtumise

TOHTER HOIATAB: külmarohuks võetud alkohol toob kaasa topeltkiire jahtumise

"Kaitset külmakraadide ja neid võimendava jäise tuule eest pakuvad soojad riided ja enne õueminekut näole pandud rasvane kreem," soovitab Tallinna kiirabi vanemarst Riina Räni, kelle sõnul on miinuskraadidest ohtlikum jäine tuul, mis muudab külma talumise raskemaks. "Kui inimene tuleb külma käest tuppa sooja, siis ei maksa kohe kuuma vanni karata et ennast kiiresti üles sulatada."

Koolid saavad ujumistundide stardipakid
Haridus Pere

Koolid saavad ujumistundide stardipakid

Sellel nädalal jõuavad kõikidesse esimeste klassidega koolidesse erilised pakid, mis sisaldavad ujumismütse lastele, infovoldikuid lapsevanematele ja plakateid kooli seinale. 

Oliver Kruuda astub peagi kohtu ette

Oliver Kruuda astub peagi kohtu ette

Prokuratuur saatis kohtusse süüdistuse, millega astub koos oma kauaaegse kaaskonnaga kohtukulli ette endine piimakuningas Oliver Kruuda. Eeldatavasti peaks kohtupidamine nende üle algama juba veebruaris.

Pealinn

Mida peavad tuntud eestlased rahvusluseks ja eestimeelsuseks?

Uhked tulepeod aitavad vanu jõulukuuski ära saata

Uhked tulepeod aitavad vanu jõulukuuski ära saata

Vanadest jõulukuuskedest sünnivad leegitsevad südamed, Eesti Vabariigi 100. aastapäeva logo, lõõmavad rahvamustrid ja vöökirjad. Kalaranda aga kerkib muinasküla. Esimesena süüdatakse tänavu tuleskulptuurid ja suur kuuselõke 21. jaanuaril kell 18 Lasnamäel Paeväljal. "Sündmus on juubelihõnguline, tuleskulptuuriga tähistame riigi sajanda sünnipäeva saabumist," ütles MTÜ Valgusfestival juhatuse liige Indrek Leht. 

Juhtkiri: Jõukad pensionärid ei vaja erikohtlemist

Juhtkiri: Jõukad pensionärid ei vaja erikohtlemist

"Nagu alati selliste ühekülgsete üleskütmiste puhul, jätab meedia lisamata mõned põhilised asjad," kirjutab toimetaja Ivo Karlep värske Pealinna juhtkirjas. "Ei mainita, et lõviosa meie töötavatest pensionäridest on alates sellest aastast hoopis võidumehed ja võivad enam kätte saadud raha kokku korjates aasta lõpus endale isegi väikese reisi lubada. Eelmisel aastal nad seda nii kergelt endale lubada ei saanud."

Mustamäele kerkib 300-kohalise saaliga uus Kaja kultuurikeskus

Mustamäele kerkib 300-kohalise saaliga uus Kaja kultuurikeskus

Kaja kultuurikeskuse uude hoonesse tulevad läbi kolme korruse ulatuv suur saal, huviringide korrus ja bändide harjutusruum. "Mustamäe inimesed on oodanud nüüdisaegsete võimalustega uut kultuurikeskust juba väga kaua," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Praegune Kaja on ju ehitatud mitte kultuurimajaks, vaid hoopis kinoks."

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

HEINZ VALK: Maksan meeleldi osa teenitust üldsuse hüvanguks!

"Kui juba selline töökoht käes on, kus rohkem teenib, siis sealt natuke kõigi hüvanguks näpistada pole mingi ülekohus," leidis vabadusvõitleja Heinz Valk. "Maksude abil muudetakse riigi elu meeldivaks võimalikult paljudele. Muidu poleks ju riigil mõtet, me võiksime elada mingi suguharuna edasi, aga see oleks hukatus kogu rahvale."

Põnev/kasulik

Linnaosade uudised

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?