UURING: Tõsiste käitumisprobleemidega lapsi solgutatakse abistamise asemel sobimatute teenuste vahel
Pere Eesti

UURING: Tõsiste käitumisprobleemidega lapsi solgutatakse abistamise asemel sobimatute teenuste vahel

Tõsiste käitumisprobleemidega laste suunamine teenustele pole Eestis süsteemne ega vajaduspõhine, selgus Praxise värskest uuringust. "Peamine teenuse valiku kriteerium on kättesaadavus, mistõttu on tavapäraseks praktikaks laste „solgutatamine“ erinevate sobimatute teenuste vahel ja liialt sageli sobiva teenuseni ei jõutagi," tõdevad uurijad. "Süsteemne sobimatutele teenustele suunamine loob olukorra, kus laste käitumisprobleemid aja jooksul pigem võimenduvad kui vähenevad."

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile

Kuigi kauaaegse rahandusministri Jürgen Ligi kritiseerimine on õigustatud, sest ta oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees, on tähelepanuta jäänud Ligi roll 2006. aastal valitsuse juurde moodustatud rahapesu ja terrorismi tõkestava komisjoni juhina aastatel 2009-2014, leiab EKRE esimees Mart Helme. 

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Valgus kõnnib Kadriorus ja vanalinnas

Loomaaias tuleb vahva ninasarvikupäev

Loomaaias tuleb vahva ninasarvikupäev

Laupäeval kell 12 tähistab Tallinna loomaaed rahvusvahelist ninasarvikupäeva. Ninasarvikupäeval räägitakse ninasarvikutest loomaaedades ja looduses ning mängida saab orienteerumismängu.

Kui tõsine on olukord naistevastase vägivallaga?

Pealinn

Teravnurk

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

"Inimestel ei tule maiste tegevuste kõrval nagu meeldegi, et peab ka oma tervisega tegelema. Sellele hakatakse mõtlema alles siis, kui ilmnevad esimesed tervisehädad. Inimese tervis sõltub pooleldi sellest, millist elustiili ta viljeleb," ütles kulturist Ott Kiivkas, kutsudes rahvast autovaba päeva tervisemessile.

Linnaosade uudised

Kesklinna valitsus vaatab koos politseiga pargid üle

Kesklinna valitsus vaatab koos politseiga pargid üle

"Meie eesmärk on teha kindlaks, mida on parkides vaja muuta selleks, et inimesed tunneksid end seal turvalisemalt, ja kuidas teha nii, et avalik ruum vähem soodustaks riskikäitumist," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. "Alustame järgmisel nädalal Musumäest ja Kanuti aiast."

Tallinna Maraton 2018

põnevad sündmused tallinnas

Kuidas mõjub 1321 euroni kuus tõusnud keskmine palk Eesti majandusele?

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

"Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles abilinnapea Aivar Riisalu. "On oluline, et linna turismiarenguid suunatakse jätkusuutlikult ja vastutustundlikult, säilitades tasakaalu majanduse, keskkonna ja kohaliku elukvaliteedi vahel."

Põnev/kasulik

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

September tähendab paljudele kiirema perioodi algust. Selleks, et uut informatsiooni võimalikult hästi vastu võtta ja tuttavaga siduda, on oluline varustada organismi regulaarselt energiaga. Ometi võivad pikale venivad auditoorsed loengud, klassitunnid või tööpäevad kehale ning vaimule kurnavalt mõjuda.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (5)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (1)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.