Kõlvart: koolides peaks kaks-kolm sporditundi lisaks olema

Kõlvart: koolides peaks kaks-kolm sporditundi lisaks olema

"Maailma Terviseorganisatsiooni prognoosi järgi kannatab aastaks 2025 rasvumise all juba iga kolmas eestlane," hoiatas Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, kelle sõnul peaks üldhariduskoolide õppekavas lisaks kehalisele kasvatusele olema õppeaine nimega sport. "Kas ei ole vaja siis õpetada last, kuidas olla terve?" Rohkem liikumist koolis lahendab ka nende perede probleemid, kus majanduslike põhjuste tõttu lapsed trennis käia ei saa.

Leedu meedia: riik "kinkis" mobiiliallkirja turu eestlastele
Välismaa Eesti

Leedu meedia: riik "kinkis" mobiiliallkirja turu eestlastele

Registrikeskus kaotas tänavu ligikaudu 70 protsenti enda mobiiliallkirja sertifikaadi kasutajatest ehk enam kui 200 000 klienti, pärast seda kui telekomioperaatorid eelistasid SK ID Solutionsi teenuseid, öeldes, et Eesti firmal on turvalisemad sertifikaadid ning usaldusväärsemad lahendused.

KiVa tutvustab kiusuennetusprogrammi
Haridus

KiVa tutvustab kiusuennetusprogrammi

SA Kiusamisvaba Kool viib 27. novembril Tallinnas ja 28. novembril Haapsalus läbi KiVa kiusuennetusprogrammi tutvustusüritused, kuhu on oodatud kõik kooliperede liikmed ja haridusametnikud, kes sooviksid programmist rohkem teada.

konverents "Kuidas tagame järjepidevuse ja terviklikkuse alkoholipoliitikas?"

Alkosõltlase aitamine tuleb maksumaksjale odavam

Alkosõltlase aitamine tuleb maksumaksjale odavam

"Meil on alkoholiraviks ressursse, aga mitte piisavalt, ja sellepärast juhtubki, et potentsiaalsed patsiendid jõuavad hoopis kallimasse hoolduse etappi ehk siis vanglasse," nentis tervise arengu instituudi juht Annika Veimer. "Ravi tulemusel saaks inimene ree peale ja väheneks koormus kogu ühiskonnale."

erikomisjon arutas emo kriisi lahendusi

Pealinn

Teravnurk

Linnaosade uudised

Tuntud Eesti isade mõtted isaks olemisest

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Põnev/kasulik

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

Eesti teadus saab juurde 20 miljonit eurot

"2019 aastal pannakse teadus- ja arendustegevusse Eesti riigis võrreldes 2018. aastaga juurde 10 protsenti ja see tähendab 20 miljonit eurot," kinnitas peaminister, et töö käib selle nimel, et tõsta rahastust 1%-ni SKP-st.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (8)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (3)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.