Uuring: kolmandik noortest säästab iga kuu üle 100 euro

Uuring: kolmandik noortest säästab iga kuu üle 100 euro

"Võrreldes varasemaga on suurenenud säästmine kodu ostmise, reisimise ja pensionipõlve kindlustamise eesmärgil. Kodu ostmiseks ja reisimiseks säästavad kõige enam 22–26-aastased. Need, kes tagavaraks raha kõrvale ei pane, tõid peamise põhjusena välja, et säästmiseks ei jää raha üle," selgitas uuringutulemusi Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati Voomets.

Grippi haigestumine kasvab laste hulgas

Grippi haigestumine kasvab laste hulgas

Aasta kolmandal nädalal ehk perioodil 13.-19. jaanuar kasvas grippi haigestunute arv 30 protsendi võrra, kokku pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2696 haigestunut. Pöördunutest 42 protsenti olid lapsed.

Elron kuulutas välja hanke kuue rongi ostmiseks
Eesti

Elron kuulutas välja hanke kuue rongi ostmiseks

"Kuna reisijate arv Eesti rongiliikluses kasvab igakuiselt ning populaarsed liinid on inimestest pungil, siis ootame nii meie kui reisijad juba uute rongide liinile jõudmist. Paraku peame veel varuma kannatust, sest uued rongid hakkavad sõitma Tallinna-Tartu elektrifitseeritud raudteelõigul, mis valmib detsembris 2024," ütles Elroni juhatuse esimees Merike Saks.

Linnaosade uudised

Pealinn

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal  juhul päästa

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal juhul päästa (1)

"Filmifestivalide jaoks oleks linnahallis kaks saali ning festivalide vahel saaks neid kasutada kinona, konverentside pidamiseks ja teatrietenduste andmiseks," leidis PÖFF-i direktor Tiina Lokk-Tramberg. Kas linnahalli võiks tulla filmi ja kultuuri Ahhaa-keskus, moodsa kunsti näituse pesa või siiski konverentsikeskus ja kontserdipaik? Selle üle arutlesid peale PÖFFi juhi ka rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, urbanist Teele Pehk,  ja Tallinna kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp.

Kuidas saaks tööõnnetusi ära hoida?

Eesti filmi populaarsus tõusis 2019. aastal veelgi
Kino

Eesti filmi populaarsus tõusis 2019. aastal veelgi

"Suurepärane tulemus, mis võiks muutuda tavaks. Skandinaavias, aga ka Leedus ja Poolas, on tavaline, et kodumaise filmi turuosa on veerand kogu kinokülastajate arvust. See näitab, et film on tugev," ütles Eesti Filmi Instituudi (EFI) juhataja Edith Sepp. 

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

"Kõnede arv erineb päeviti – näiteks libedad teed ja tormituuled panevad inimesed meile oluliselt rohkem helistama. Huvitav on see, et inimesed küsivad meilt tegelikult väga laia spektriga küsimusi," sõnas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti patrulli- ja valveosakonna peainspektor Kaia Teek.

Mida teha, et inimesed ei istuks purjus peaga autorooli?

VIDEOBLOKK

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

Teravnurk