Eesti eakad töötavad Euroopa eakaaslastest enam

Eesti eakad töötavad Euroopa eakaaslastest enam

Võrreldes Euroopa eakaaslastega töötavad Eesti eakad palju ja on haritumad, kuid nende tervis on kehv ja sissetulek napp. Pensionieas jätkatakse töötamist vajadusest tagada leibkonnale piisav sissetulek. Võrreldes teiste Euroopa riikidega hindavad eestlased madalaks ka oma vaimset heaolu ning sotsiaalset võrgustikku ehk kui sageli inimesed kohtuvad oma lähedaste ja sõpradega.

Südamelt ära

Jaanus Karilaid: Kaitseliitu tuleb rohkem rahastada

Jaanus Karilaid: Kaitseliitu tuleb rohkem rahastada (0)

Eile riigikogulase ametivande andnud Jaanus Karilaid esitas arupärimise Kaitseliidu ja selle rahastamist puudutavatele küsimustele. "Kaitseliit ei suuda alarahastamisest tingituna panustada piisavalt kaitseliitlaste väljaõppesse ning teravalt tuntakse puudust ka varustusest," sõnas ta.

Sellest aastast on kasside kiipimine Tallinnas kohustuslik. Pealinn küsis loomasõpradelt ja asjatundjatelt, kas kohustusliku kiipimise sisseseadmine oli vajalik ja kuidas inimesed seda nõuet täidavad.

Nali ja naer

Linn pakub omastehooldajatele väljateenitud puhkust ja vaba aega

Linn pakub omastehooldajatele väljateenitud puhkust ja vaba aega

"Öeldakse, et omasid lahinguväljale maha ei jäeta, aga omastehooldajate puhul võib küll öelda, et nad on sõtta üksi jäetud," ütles uue hooldusteenuse koordinaator Jaanika Luus. Et lähedaste eest hoolt kandvate inimeste elu pisutki kergendada, pakub linn nüüd tasuta oskuslikku asendajat.

ARVAMUS: Kas hukkame kõik vanad?

ARVAMUS: Kas hukkame kõik vanad?

"Me kõik jääme vanaks," laulab Getter Jaani ja tal on õigus. Me kõik tunneme alateadlikku hirmu, et äkki jääme oma lähedastele raskeks koormaks. On ju küllalt neid, kes peavad ennastohverdavalt päevast päeva oma teovõimetu vana ema või isa eest hoolt kandma, ega pääsegi enam kodunt välja.

Krimi

Tarbija

Tervis

Pere ja kodu

Kultuur

Majandus

Välisuudised

Sport