Norra inimõiguslane: parempoolsed parteid soodustavad vihakõnet!

Norra inimõiguslane: parempoolsed parteid soodustavad vihakõnet!

"Ühiskonnas levib hetkel poliitiline diskursus, kus parempoolsed poliitilised parteid mobiliseerivad oma jõude vihakõnet õhutades ja need, kes hakkavad hääli kaotama, teevad seda üha rohkem,“  ütles Euroopa Wergelandi Keskuse spetsialist Zakia Akkouh. "Ligi pooled eurooplased leivad, et Euroopas on liiga palju immigrante ning 30 % usub, et vaid juba etniline päritolu annab neile ühiskonnas kõrgema positsiooni,“  tutvustas Akkouh viimast Euroopa vihakõne leviku uuringut.

Savisaar majanduskriisist:peame hoolitsema inimeste toimetuleku, mitte ärimeeste kasumi eest !

Savisaar majanduskriisist:peame hoolitsema inimeste toimetuleku, mitte ärimeeste kasumi eest !

"Nüüd, kus kütus on rekordodav, pole kuulda olnud, et Selver ja Rimi langetaks hindu toidupoes või Swedbank ja SEB langetaks oma teenustasusid. Kas ka see pole märk meie parempoolsete ekslikust majanduspoliitikast, mis on mänginud valdava enamuse siinsest ettevõtlusest välismaise kapitali kätte,” küsis Savisaar täna Kohtla-Järvel toimuval Keskerakonna volikogu istungil,kus ta pidas ettekande Eesti poliitilisest olukorrast. “Valijad tunnetavad, et kolmikliit pingutab vaid selle nimel, et võimul püsida, kuid ei suuda reaalselt probleemide lahendamisega hakkama saada, nende kaklused külvavad rahvasse usaldamatust, samas kui viimane erakondade populaarsusuuring näitas, et meie toetus on veelgi kasvanud,” lisas Savisaar,

Jaanus Karilaid: pangem Ühtse Venemaa protokoll Eestit teenima !

Jaanus Karilaid: pangem Ühtse Venemaa protokoll Eestit teenima ! (0)

"Me peame selle protokolli Eesti huvides tööle panema. Selle protokolli alusel on meil võimalik esiteks käivitada läbirääkimised Eesti Vabariigi presidendi ametiraha tagasisaamise teemal. Praegune president ei kanna ju mitte Eesti riigivõimu järjepidevuse märki, vaid selle koopiat. Meie kõrgeimat riikluse sümbolit hoitakse endiselt Moskvas, Kremli relvapalatis. Mitte keegi pärast Lennart Merd pole selle tagastuse teemaga tegelnud, nüüd tegelgu sellega Eesti Keskerakond - oma koostööprotokollile tuginedes,“ ütles keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tänasel keskerakonna erakorralisel volikogul.

14. veebruar on valentinipäev

EESTI SUURPANGAD: Majanduskasv jäi ootustele märkimisväärselt alla ning töötust kasvatab sel aastal töötajate masinatega välja vahetamine

EESTI SUURPANGAD: Majanduskasv jäi ootustele märkimisväärselt alla ning töötust kasvatab sel aastal töötajate masinatega välja vahetamine

Kuigi eelmisel aastal langes töötuse määr Eestis 6,2 protsendile, võib tänavu oodata tööpuuduse näitaja kasvu, kuna väheneb nii tööealine elanikkond ja tööjõu kallinemine sunnib ettevõtteid vahetama töötajaid masinate vastu. Esialgnehinnang neljanda kvartali SKP-le näitas, et eelmisel aastal aeglustusmajanduskasv tugevalt. Värske ekspordi- ja turismistatistika kohaseltvähenesid nii kaubavahetus kui välisturistide külastused.

Kas kooseluseaduse rakendamiseks tuleks küsida referendumil rahva arvamust, nagu Keskerakond seda teha soovib?

Üks leedulasest autovaras sai kinnipidamisel laskehaava jalga

Üks leedulasest autovaras sai kinnipidamisel laskehaava jalga (0)

Viljandimaal reede hommikul tabatud kolmest leedulasest autovargast üks sai kinnipidamisel laskehaava jalga ja viibib seetõttu haiglas operatsioonil, ülejäänud kaks on juba osalenud menetlustoimingutel ning prokuratuuril on kindlasti plaanis taotleda kõigi kolme vahi alla võtmist.

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Jaanus Riibe: Rõivas lisab tuima järjekindlusega omavalitsusele kohustusi, rahalisi vahendeid kärbib aga üha väiksemaks

Jaanus Riibe: Rõivas lisab tuima järjekindlusega omavalitsusele kohustusi, rahalisi vahendeid kärbib aga üha väiksemaks

"On irooniline, et rõhutakse pidevalt sellele, et praegused omavalitsused ei saa hakkama ega suuda tagada elanikele vajalikke teenuseid. Paraku on selles süüdi just need samad valitsuserakonnad, kes praegu õhinal ja külma poliitilise kalkulatsiooniga erinevaid omavalitsusi kavatsevad liita," nendib Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe.

Nelli Kalikova Eestile välismaa tähelepanu tõmmanud AIDS-i epideemiast: meil ei ole ühtegi epidemioloogiat valdavat spetsialisti

Nelli Kalikova AIDS-i epideemiast: meil ei ole ühtegi epidemioloogiat valdavat spetsialisti

"Ei ministeeriumis, Tervise arengu instituudis ega kusagil mujal pole meil mitte ühtegi spetsialisti, kes valdaks epidemioloogiat, aga kõik tahavad juhtida HIV-vastast võitlust," rääkis Kalikova. "Kui me niiviisi pimesi toimetame, siis me ei saa viiruse leviku tõkestamisega hakkama." Kalikova sõnul on välissaatkondade sekkumine komisjoni moodustamiseks ettepaneku tegemise näol väga hea, kuna kahjuks kuuleb meie valitsus tihti ainult seda, mis tuleb välismaalt."Muidu me istume oma soos ja vaikime."

09. veebruar on rahvusvaheline turvalise interneti päev

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Pealinna parimad palad 08.02.2016