EL leppis kokku uutes keemiarelvasanktsioonides

Euroopa Liit leppis kokku uues sanktsioonide mehhanismis, mis on suunatud keemiarelva kasutajate ja väljatöötajate vastu.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

EL leppis kokku uutes keemiarelvasanktsioonides (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Euroopa Liit leppis kokku uues sanktsioonide mehhanismis, mis on suunatud keemiarelva kasutajate ja väljatöötajate vastu.

Raamistik annab EL-i võimaluse kehtestada piiranguid kõigi vastu, kes osalevad keemiarelvade arendamises või kasutamises hoolimata nende asukohast või kodakondsusest, vahendas BNS.

Pärast närvimürgirünnakut endise Vene spiooni vastu Suurbritannias ning gaasi ja teiste keelatud ainete korduvat kasutamist Süüria konfliktis on suurriikide seas kasvanud kartus, et sajandi kehtinud tabu keemiarelvade kasutamise suhtes on kadumas.

EL-i välisministrid leppisid Luxembourg´is kokku uutes meetmetes, mis külmutavad sihikul olevate isikute ja organisatsioonide varad ja kehtestavad nende suhtes sissesõidukeelu EL-i riikidesse.

"Meetmed on suunatud füüsiliste ja juriidiliste isikute vastu, kes on otseselt vastutavad keemiarelvade väljatöötamise ja kasutamise eest, nende vastu, kes toetavad seda rahaliselt, tehniliselt või materiaalselt ja nende vastu, kes neid abistavad või õhutavad või on nendega seotud," märkisid välisministrid avalduses.

Esmaspäevane otsus loob raamistiku meetmete kehtestamiseks, otsused sanktsioonide rakendamiseks langetatakse hiljem.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...