Ettevõtjad on lubanud toetada süstlavahetuspunkti kolimist uuele aadressile

Põhja-Tallinnas Erika tänaval tegevust lõpetava süstlavahetuspunkti kolimist uuele aadressile on lubanud toetada ka linnaosas tegutsevad ettevõtjad. Saadud raha kasutatakse eelkõige uue süstlavahetuspunkti naabrite turvalisuse tagamiseks.

Pilt: Scanpix

Ettevõtjad on lubanud toetada süstlavahetuspunkti kolimist uuele aadressile (5)

Põhja-Tallinnas Erika tänaval tegevust lõpetava süstlavahetuspunkti kolimist uuele aadressile on lubanud toetada ka linnaosas tegutsevad ettevõtjad. Saadud raha kasutatakse eelkõige uue süstlavahetuspunkti naabrite turvalisuse tagamiseks.

Mida täpselt ettevõtjatelt saadud rahaga ette võetakse ja kui suures summas peab lisaks panustama linn, selgub lähipäevil kui linnaosa on plaanid paika pannud ja eelarvestanud.  
 
"Mul on väga hea meel, et piirkonna ettevõtted mõistavad, et süstlavahetuspunkt on väga vajalik ja on nõus omalt poolt projektile õla alla panema. Need vahendid lähevad Paldiski mnt 36 läheduses elavate inimeste turvalisuse tõstmiseks ning süstlavahetuspunkti loomisega seoses tekkivate kulude katteks," ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Kaljulaid.
 
Süstlavahetuspunkti ümber viimist uuele aadressile toetab teiste Põhja-Tallinna ettevõtete hulgas ka oktoobri lõpus aadressil Erika 14 avatav Arsenali keskus.
 
"Arsenali keskuse arendajatena on meil usku sellesse, et AIDSi Tugikeskus koostöös Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega teab, kuidas muuta linnaosa elukeskkonda turvalisemaks ja paremaks. Linnaosavanem Raimond Kaljulaidil oli väga selge nägemus, kuidas süstlavahetuspunkti töö ümber korraldada nii, et see vähendaks võimalikku ohtu Põhja-Tallinna elanikele ning eriti piirkonnas mängivatele lastele. Me ei pidanud kaua mõtlema, et ideele oma toetus anda. Usume, et selliste ettevõtmiste toetamine on loomulik ja linnaosa valitsuse initsiatiiv on igati tervitatav," lausus Arsenali keskuse juhataja Aadu Oja.
 
Linnaosavanem Raimond Kaljulaid on lubanud lähipäevil kohtuda ka kõrvalmaja elanikega, kes avaldasid muret seoses süstlavahetuspunkti kolimisega nende naabrusesse.
 
"Vastan isiklikult nii paljudele pöördumistele ja küsimustele kui jõuan. On mõistetav, et inimesed tunnevad muret, kuid uus asukoht on palju parem võrreldes eelmisega. Ja seda punkti ei vaja mitte ainult narkosõltlased, vaid tegelikult kõik meie linnaosa elanikud. Eesmärk on kaitsta lapsi. Mida rohkem süstlaid tuuakse vahetuspunktidesse, seda vähem neid parkides ja laste mänguväljakutes vedeleb ja lapsi ohustab. Nii et räägime kuni asjad saavad selgeks räägitud," ütles Kaljulaid. 
 
Eelmises kohas asus süstlavahetuspunkt mitmekorterilises elumajas, erivajadusega laste kooli vahetus naabruses. Süstlavahetusteenuse lõpetamist Erika tänaval nõudis ka Põhja-Tallinna halduskogu. Pärast kümneid eri asukohti läbitöötamist otsustati et aidsiennetuskeskuse uueks koduks saab linnale kuuluv maja Paldiski mnt 36a.
 
Varem samal aadressil tegutsenud pensionäride ühendused kolivad värskelt remonditud ruumidesse aadressil Sõle 40. Suurema osa remondiks kuuluvast summast - 15 tuhat eurot taotles linnaosavalitsus koostöös abilinnapea Merike Martinsoniga esimesest lisaeelarvest.

Lugupeetud ajakirjanikud! Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid osaleb täna kell 12 algaval linnavalitsuse pressikonverentsil (Tallinna pressikeskus, SOLARIS, Estonia pst 9 4. korrus), kus selgitab süstlavahetuspunkti kolimisega seotud teemasid lähemalt.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...