Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu

"Hetkeseisuga on kahtlustatavaid üheksa, kes käitlesid peamiselt amfetamiini, kuid müüdi ka kanepit ja ecstasyt," sõnas narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu

Toimetaja: Sandra Lepik

"Hetkeseisuga on kahtlustatavaid üheksa, kes käitlesid peamiselt amfetamiini, kuid müüdi ka kanepit ja ecstasyt," sõnas narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

Ida prefektuuri politseinikud paljastasid ühe mulluse suurima töövõiduna narkoärikate grupeeringu, kes ei põlanud klientidena ära ka alaealiseid, vahendas BNS. 

"Kõnealune asi on veel kohtueelses uurimises, sel põhjusel detailidesse ma hetkel laskuda ei saa. Aga oleme tõepoolest väga palju selle menetlusega tegelenud. Hetkeseisuga on kahtlustatavaid antud kriminaalasjas üheksa, kes käitlesid peamiselt amfetamiini, kuid müüdi ka kanepit ja ecstasyt, sealhulgas müüdi ka alaealistele," sõnas Kabanov.

Selles kriminaalasjas on muuhulgas esitatud kahtlustus kuritegelikus ühenduses, narkootiliste ainete käitlemises suures koguses, kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ja inimkaubanduses. 

Rääkides narkoturu hetkeseisust, käideldakse politseinike sõnul Virumaal kõige rohkem kanepit. Kui 2017. aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle nelja kilo kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

Endiselt liigub Virumaal amfetamiini - 2017. aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle kahe kilogrammi amfetamiini, mullu aga koguni üle 13 kilo. Viimasel ajal on palju räägitud niinimetatuyd korgijoogist ehk GHB-st. 2017. aastal võeti ära ligi 9000 grammi GHB-d, mullu jäi selle aine kätte saadud kogus 200 grammi juurde.

"Aina rohkem käideldakse hoopis niinimetatud disainnarkootikumi. Tegu on tugeva ainega, millest tekib koheselt sõltuvus. See aine võib olla pulbri või tableti kujul," kommenteeris Kabanov.

Kui 2017. aastal registreeriti Ida- ja Lääne-Virumaal 32 narkosurma, siis eelmisel aastal kolm. "See on viimase viie aasta väikseim number," nentis narkokuritegude talituse juht ning lisas, et eelmisel aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle 60 grammi ülimalt ohtlikku fentanüüli.

Käesoleval aastal on narkopolitseinike huviorbiidis endiselt alaealised, kes käitlevad ja  tarvitavad narkootikume. "Paljud noored puutuvad esmakordselt narkootikumidega kokku uudishimu pärast. Ega narkoturul mingit takistust noore inimese jaoks pole - kui tavapoes kontrollitakse näiteks alkoholi ostu puhul ostja vanust, siis narkodiiler passi ei küsi. Nii satubki narkootikum noorele inimesele kätte. Meie jaoks on see ilmselgelt prioriteet ning teeme omalt poolt kõik võimaliku selleks, et vähendada Ida- ja Lääne-Virumaal narkootiliste ainete kättesaadavust," sõnas Kabanov.

Laadimine...Laadimine...