JÄTKUB "SAVISAARE PROTSESS": Kohtunik, Mees Mustas ja teised kaevuvad skandaalse eramuehituse tagamaadesse

Palju kõmu tekitanud lavastuslike elementidega tõsielusarja "Savisaare protsess" uues osas, mida TTV näitab laupäeval kl 20.30, keerlevad sündmused seekord Nõmmele Sihi tn kerkinud ehitusloata maja ümber.

Pilt: Kuvatõmmis/ TTV

JÄTKUB "SAVISAARE PROTSESS": Kohtunik, Mees Mustas ja teised kaevuvad skandaalse eramuehituse tagamaadesse (17)

Palju kõmu tekitanud lavastuslike elementidega tõsielusarja "Savisaare protsess" uues osas, mida TTV näitab laupäeval kl 20.30, keerlevad sündmused seekord Nõmmele Sihi tn kerkinud ehitusloata maja ümber.

Kuidas kujunes sellest pealtnäha tavalisest eramust oluline element Tallinna linnapead Edgar Savisaart puudutavas kohtuasjas? Kas sellest Nõmme majast tekitatud süüdistus vajub laiali nagu kaardimaja, või kuidas suudab prokurör süüdistust advokaadi teravate rünnakute eest kaitsta? Ja mida arvab Sihi tänava majasaagast kohtualune Edgar Savisaar ise, kõike jälgiv saatuslik Mees Mustas ja teised asjaosalised?

Kes on tegelikult omad, ja kes on reeturid? Kes sikutavad kogu selles loos varju jäädes niite?Kas pealtnäha vastane võib osutuda hoopis omaks?

Kohtuistungil võetakse uurimiseks ette prokuröri poolt väidetavalt kogemata Edgar Savisaare advokaadile saadetud prokuratuuri töömemo, millest selgub, et Savisaarele esitati kahtlustus siis, kui tegelikult seda kahtlustust prokuratuuril veel ei olnud.

Ühtlasi uurivad asjaosalised kohtuistungil, miks tahab majaomanik maksta altkäemaksu selle eest, et linn tema maja maha lammutaks. Mängu astub Balti jaama juurest leitud salapärane anonüümne tunnistaja, kes tahab lihtsalt elada, ja kes on kohtuprotsessi jaoks nii väärtuslik leid, et teda kuulab üle härra Boss isiklikult.

Kõnealuse telesarja võtmeküsimuseks on, kas Protsess on poliitika ja poliitika on Protsess?

TTV 5-osaline lavastuslik seriaal "Savisaare protsess" balansseerib reaalsuse ja fantaasia piirimail, heites valgust sellele, kuidas, millal, kes ja miks jälitavad Edgar Savisaart. Sarjas leiab aset kohtuistung Edgar Savisaare üle. Selles astub kõikides osades üles ka peategelane ise. Oma mängu mängivad ka timukad. "Savisaare protsessi" esimene osa on järelvaadatav TTV koduleheküljel.

17 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...