Kiusamisvaba lasteaia ja kooli projektiga liitub hulk lasteaedu

Lastekaitse liidu kiusamisvaba lasteaia ja kooli projektiga liitub hulk Tallinna ja Harjumaa lasteaedu ja rühmasid.

Pilt: Scanpix

Kiusamisvaba lasteaia ja kooli projektiga liitub hulk lasteaedu

Lastekaitse liidu kiusamisvaba lasteaia ja kooli projektiga liitub hulk Tallinna ja Harjumaa lasteaedu ja rühmasid.

Esmaspäeval ja teisipäeval koolitatakse Tallinnas Õpetajate Majas projekti "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" Tallinna ja Harjumaa uute liituvate lasteaedade ja rühmade meeskondi, teatas liit. Koolituse eesmärk on tutvustada uutele liitujatele kiusamist ennetavat metoodikat "Kiusamisest vabaks!", mille põhisümboliks on lillat tooni mängukaru.

Koolituse tulemusel liitub projektiga 11 rühma lasteaedadest, kus on metoodika juba varasemalt mõnes teises rühmas kasutusel olnud ning seitse lasteaeda, kelle rühmade jaoks on "Kiusamisest vabaks!" metoodika uus. Liituvad Kiiu Kiigepõnni lasteaed, Lehola kooli lasteaiarühmad, Taaramäe lasteaed, lasteaed Kelluke, Tallinna lasteaed Männimudila, Saku lasteaed Päikesekild ja Vaida lasteaed Pillerpall. Tänavu liitub projektiga kokku üle Eesti 33 lasteaeda.

"Meie lasteaias on iga rühm rakendanud seda metoodikat pisut omamoodi ja see ongi võluv – lilla karu erilisust ju rõhutabki," ütles Tallinna Rännaku lasteaia direktor Pille Siimpoeg, pidades väga oluliseks projektiga kaasnevat kogu rühma meeskonnale mõeldud koolituspaketti, mis on suunatud lasteaia kahele õpetajale ning õpetaja abile. Samuti pidas ta oluliseks lasteaia juhtkonna kaasamist.

Tallinna Rännaku lasteaias, mis on ühtlasi ka Nõmme linnaosa metoodikakeskuseks ning oma staažiga eeskujuks teistele piirkonna lasteaedadele, on peale koolitust metoodikaga liitunud kõik rühmad. Metoodika "Kiusamisest vabaks!" on praeguseks kasutuses juba ligi 400 lasteaias ning 25 pilootkoolis üle Eesti.

Projekti "Kiusamisest  vaba lasteaed ja kool" rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi "Riskilapsed ja –noored" avatud taotlusvoorust "Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis". Programmi viivad üheskoos ellu haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium.

Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit. Eestis on projekti eestvedajaks MTÜ Lastekaitse Liit.

Laadimine...Laadimine...