Koolinoored said linnalt preemia alkovaba noortejoogi leiutamise eest

„Meie eesmärk oli välja tulla millegi uudse ja põnevaga, et proovida noorte harjumusi muuta,“ rääkis Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Karl Markus Antson. 

Koolinoored said linnalt preemia alkovaba noortejoogi leiutamise eest

„Meie eesmärk oli välja tulla millegi uudse ja põnevaga, et proovida noorte harjumusi muuta,“ rääkis Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Karl Markus Antson. 

Idee toota stiilselt pakendatud alkoholivaba tervislikku jookide seeriat tõi koolinoorte meeskonnale Passion Group mai keskel linna eripreemia Parim Tallinna Start-up 2014. «Idee sai alguse meist endist,» ütles Antson. «Meeskonnaliikmed on kõik kooliealised noored ning nii nagu teisedki meievanused, armastame ka meie sõpradega koos käia ning mõnusalt aega veeta. Paljude noorte seas on aga sõpradega koos ajaveetmisel alkohol üsna tavaline kaaslane. Vaatamata sellele, et see ei ole legaalne, juuakse ikka ka alkoholi. Kuna  me ise aga alkoholi ei tarbi, on alati pidudel probleem, et polegi midagi juua. Vähemalt midagi sellist, mis oleks stiilne ja äge ka alkoholipudelite kõrval. Kui peol limonaadi või mahla jood, ei saa sa terve õhtu rahu ja ausalt, eks see ole suhteliselt nõme ka. Meie eesmärk oli välja tulla millegi uudse ja põnevaga, et proovida noorte harjumusi muuta, millegagi, mis pakuks alkoholile stiilset alternatiivi.»
 
Noored loodavad, et selline jook annab noortele valikuvõimalust ja aitab vähendada noorte ja ka täiskasvanute alkoholi liigtarbimist. «Kutsume oma loodud joogiideed Passion Dringiks, sest usume, et kirg on see, mis ühendab,» ütles Antson. «Loodame, et heamaitseline, alkoholivaba ja stiilses pudelis jook saab noorte seas populaarseks ning sellest saab pidudel nö «must-have» jook.  Kuigi joogi sihtgrupiks on noored,  sobiks see ka täiskasvanutel mõnele koosviibimisele kaasa haarata.»
 
Antson soovib, et jook võiks aidata neidki, kes praegu ilma alkoholita üldse lõõgastuda ei oska. «Kuid eks valikud jäävad ikka igaühe enda teha,» märkis Antson. «See ei ole võitlus alkoholi vastu ja täieliku karskluse eest. Meie tahame lihtsalt pakkuda variante ja võimalusi tervislikumale sotsiaalsele joomisele ja midagi nendele, kes iga õhtu ei taha haarata järjekordse alkopudeli järele. Näeme vaeva selle nimel, et Passioni jook ja tema pakend saaks noorte hulgas alkoholist populaarsemaks.»
 
Uus jook on tervislik. «Tegemist on mahlal baseeruva kergelt gaseeritud joogiga klaaspudelis,» märkis Antson.
Antson peab ise tervislikest eluviisidest väga lugu. «Sport on meile kõigile elustiiliks saanud juba väiksest peale,» rääkis Anton oma kaaslaste kohta. « Ise tegelen ujumise, jooksmise ja jõusaaliga, tehes trenni kuus korda nädalas. Joel teeb neli-viis korda nädalas jooksutrenni, Siim sõidab ratast, nii maastiku- kui maanteeratast. Karelit võib jooksuraja kõrval kohata ka jõusaalis ning tennist mängimas. Keegi meist ei tarbi alkoholi ega suitseta. Peale selle on meile ka väga oluline tervislik toitumine, sest ainult nii saabki tõsiselt spordiga tegeleda.  Järjepidev trenn annab rohkem energiat argitoimetusteks ja enesetunne on suurepärane. Nagu öeldakse, terves kehas, terve vaim!»


Linn soodustab noorte ettevõtlust
*Tallinna koolinoorte parim start-up ehk alustav firma valiti ettevõtluskonkursi ENTRUM raames
*Auhinna andsid 7. mail Lauluväljaku klaassaalis üle abilinnapea Arvo Sarapuu ning linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves.
Laadimine...Laadimine...