Kultuurkapitali auhinna pälvis Contra lasteraamat "Kõik on kõige targemad"

Contra ise edastas erilise tänu raamatu oma kooliteemalisi luuletusi sisaldava raamatu illustraatorile Ulla Saarele.

Pilt: Scanpix

Kultuurkapitali auhinna pälvis Contra lasteraamat "Kõik on kõige targemad"

Contra ise edastas erilise tänu raamatu oma kooliteemalisi luuletusi sisaldava raamatu illustraatorile Ulla Saarele.

"Tunne on võimas! Tegelikult juba siis, kui kuue nominendi hulka valiti. Väga vahvad olid ka nominentide koosesinemised, ja see seltskond, kellega me tegime suurepärase grupifiniši, kus mina mõned sentimeetrid ees olin. Nad saadavad mind nagu kaasautorid, kaassepitsejad," sõnas Contra, kes pälvis auhinna raamatu "Kõik on kõige targemad" eest.

Žürii tõstis raamatu puhul esile isikupäraseid illustratsioone, uljaid pealkirju ja hästi valitud tekstikirja. Märgiti, et leheküljed on kujundatud terviklike kaksikkülgedena ja rahustavates pastelsetes toonides. Lisaks ka lasteraamatule sobiv materjalide valik.

Contra edastas erilise tänu raamatu oma kooliteemalisi luuletusi sisaldava raamatu illustraatorile Ulla Saarele.

"Ilma temata ei oleks see raamat pooltki see, mis ta lõpuks sai. Tõsi, mul oli ka lihtsalt tõesti väga hea tunne seda kirjutada. Vist oli ka sobiv aeg, kus teised asjad väga palju ei seganud. Ehk minu sportlik luulevorm oli hästi ajastatud," sõnas ta.

Tallinna Keskraamatukogu ja Contra koostöös valminud teosele on see tänavu teine tunnustus. Veebruaris valiti teos 25 kauneima Eesti raamatu hulka.

Värske kultuurkapitali aastaauhind laste- ja noorsookirjanduse kategoorias pani aga Contra mõtisklema tuleviku üle:

"Huvitav, kas peaksingi nüüd rohkem lastekirjanikuks hakkama, kuivõrd just siit on tiitleid tulnud. Loodan, et õnnestub seda mitte kohustusena võtta. Vaid et lihtsalt süda tõmbab rohkem lastekirjanduse poole kui seni," mõlgutas ta.

Lasteraamatu  „Kõik on kõige targemad“  said 2014. aastal Tallinna Keskraamatukogult kingiks 4746 Tallinnas oma kooliteed alustanud last. 

Laadimine...Laadimine...