Leht: Saar soovib Ossinovski lahkumist SDE esimehe kohalt

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar soovib Jevgeni Ossinovski lahkumist parteijuhi kohalt. Erakonnakaaslase Urve Palo sõnul sobiks Saar aga pigem EKRE juhiks.

Pilt: Scanpix

Leht: Saar soovib Ossinovski lahkumist SDE esimehe kohalt (1)

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar soovib Jevgeni Ossinovski lahkumist parteijuhi kohalt. Erakonnakaaslase Urve Palo sõnul sobiks Saar aga pigem EKRE juhiks.

Seni partei tagatoast väljapoole üksmeelt ja sisemist solidaarsust kiiranud sotsiaaldemokraadid seisavad tegelikult erinevates leerides, kirjutas Eesti Ekspress. Saar on nõuks võtnud, et Ossinovski peab ametist lahkuma. Saare vastas ja Ossinovski selja taga seisavad aga Urve Palo, Andres Anvelt ja Marju Lauristin, vahendas BNS Eesti Ekspressi.

Üle-eelmise nädala reedel peetud SDE juhatuse koosolekul võttis Saar sotside juhi teema uuesti ette. Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud esitluse koos erinevate uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll. "Olen sotsiaaldemokraatliku maailmavaate suur fänn ja kui erakond toetab, olen valmis vastutuse võtma," ütles Saar Eesti Ekspressile.

"Indrekul on omad tugevused, aga sotsiaaldemokraatide juht ta ei ole," sõnas Palo. "Kui ma Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele."

"Mõni nädal tagasi toimunud juhatuse ja fraktsiooni ühisarutelul käsitleti seda küsimust väga põhjalikult ning ehkki oli ka erimeelsusi, leiti ülekaalukalt, et peame töötama selle nimel, et suurendada sotside toetust inimeste seas, mitte kulutama energiat omavahelisele mõõduvõtmisele," rääkis Ossinovski.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...