"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnuvaatlustorniks saab romantiline "Linnutee“ (0)
13. november 2014
Krishan Chand

"Võistlustöös "Linnutee“ on teatavat romantikat, mis on saavutatud ülimalt lihtsate vahenditega,“ põhjendas žürii esikohavalikut, andes Tallina Tehnikakõrgkooli arhitektuuritudengite linnuvaatlustornide võistlusel esikoha tiimile Maris Kohv, Linn Nagel ja  Martin Valicek.

Kuni 25. novembrini saab Tallinna linnavalitsuse infosaali vaateakendel tutvuda Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuritudengite linnuvaatlustornide makettide konkursi parimate töödega.

Tudengid pidid  kavandama linnuvaatluseks vajalike objektide eskiislahendused Kopli lahe äärde Mustjõe suudmealale Stroomi–Haabersti kergliiklustee äärde, aadressil Paldiski maantee 80b.

Kavandatava linnutorni kohavalikul oli asupaik oluline seetõttu, et  just sealt Kopli lahe äärest läheb läbi Lääne-Tallinna lindude rändetee, mis edasi suundub Stroomi metsa. Töö materjalina oli eelistatud puit, kombineeritult terase, betooni või muude sobivate materjalidega.

“Võidutöö sündis nelja nädalaga. Martin oli aju, aga meil oli hea koostöö ja lõpptulemus valmis tiimitööna. See oli suur üllatus meile kõigile, et tulime võitjateks, sest konkursile esitatud tööd oli kõik nii hea tasemega ja põnevad,“ vastasid võidutöö autorid.

Töö kontseptsiooni kohaselt kujutab võidutöö õhkutõusva linnu vaate avardumist, kus alguses on vaade piiratud ja siis avardub vaade edasi  rannajoonele. Kuigi oma töö kavandamisel ei pidanud noored silmas ühtegi konkreetset lindu, läbi kelle silmade nende töö aluseks olev vaade võiks avaneda, siis pärast pisikest mõttepausi leidis Maris, et tema näeks maailma läbi kotkapilgu ja Linn läbi mõne troopilise linnu silmade.

“Ma oleks tahtnud ka kotkas olla, aga kui see lind juba ära võeti, eks ma olen siis vaatan asjale merikajaka pilguga,“ naljatas  Tšehhi noormees Martin Valicek.

Materjalina on linnutornis kasutatud puitu. “Puit on looduslik ja sobib  hästi mereäärsesse keskkonda. Samas saab linnuvaatleja näha läbi selle konstruktsiooni, aga linnud teda ei näe ning seega ei ehmata inimene neid ära,“ lisas üks töö autoritest Linn Nagel.

Võistlusel leidis äramärkimist ka võistlustöö “Rännak“

Vaata galeriid (10)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.