Seeniorid talletasid lapsepõlvemälestused videotesse

Seenioride suvise veebikursuse viimane etapp tõi suhtluskeskkonda Sentab meeleolukad videod, mis sisaldavad nostalgiat ning sooje lapsepõlvemälestusi.

Pilt: Scanpix

Seeniorid talletasid lapsepõlvemälestused videotesse

Seenioride suvise veebikursuse viimane etapp tõi suhtluskeskkonda Sentab meeleolukad videod, mis sisaldavad nostalgiat ning sooje lapsepõlvemälestusi.

Sentabi veebikeskkonnas kolm kuud väldanud Seenioride Suvekursus "Muna õpetab kana" sai augusti lõpus väärika punkti. Kursuse viimases etapis õpetati osalejaid videot filmima ning ise videolindile jääma. Väljakuulutatud konkursi teemaks oli lapsepõlvemälestuste jagamine ning osalenute innukusest järeldasid korraldajad, et sihtgrupil on selle teema vastu suur huvi.

"Põhjalikkus, millega videote tegemisele pühenduti, tuli meile isegi üllatusena. Toredate meenutuste illustreerimiseks näidati videotes erinevaid mälestusesemeid ning joonistati visuaalset materjali koguni juurde. Selline pühendumus väärib tunnustamist," ei ole Sentab Estonia OÜ tegevjuht Tarmo Pihl kiidusõnadega kitsi.

Videokonkursi "Kui mina laps olin" auhinnalistele kohtadele tulid seekord Aino Uusküla Laagrist ja Siiri Suurväli Tallinnast, kes lõpetasid vastavalt kolmandal ja teisel kohal. Parima video autoriks oli tallinlanna Silva Paluvits, kes on suvekursusel aktiivselt osalenud algusest peale. Silva kogemused kursusega on positiivsed: "On rõõmustav, et noored inimesed jagavad vanematele nõu ja teevad seda mitte üleoleval toonil, vaid suheldes kui võrdne võrdsega. Oleks vaid rohkem seeniore, kes asjast huvituks ning aktiivselt kaasa lööks!"

Koos kursuse eestvedajatega tuli Silval idee nostalgiliste mälestuste kogumist ja talletamist Sentabi keskkonnas jätkata. Juba on ta üles pildistanud hulgaliselt mälestusesemeid ning fotod ka keskkonda laadinud. "Ma ei nimetaks ennast nostalgikuks, aga möödunud aegu meeldib mulle meelde tuletada küll. Kui tuju kehv või olen haige, võtan ette mõne vana fotoalbumi. Siis on hea meenutada, et on olnud ka paremaid aegu. Ja oma mälestusi jagan heal meelel ka teistega," sõnab Silva. Vastloodud Nostalgiatoaga kutsutakse liituma kõiki huvilisi, kes soovivad vanadele aegadele tagasi vaadata ja oma minevikust lugusid vesta.

Sentabi veebikeskkonnast on leitavad ka kõik kolme kuu jooksul Suvekursuse teematuppa postitatud õppematerjalid ning konkursitööd. Lisaks nimetatule on seenioridele mõeldud suhtlus- ja meelelahutuskeskkonnas mitmeid teisigi põnevaid teematube, mille sisuga on võimalik kõigil tutvuda, luues tasuta konto veebiaadressil www.sentab.com/ee.

Laadimine...Laadimine...