Sel nädalal avab Tallinnas uksed Eesti suurim tööstusmess

7. – 9. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses Eesti suurim rahvusvaheline masinatööstuse mess Instrutec 2018. Messil tutvustab ligi 90 tööstusvaldkonna ettevõtet uusimaid tooteid ja teenuseid.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Sel nädalal avab Tallinnas uksed Eesti suurim tööstusmess

Toimetaja: Sandra Lepik

7. – 9. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses Eesti suurim rahvusvaheline masinatööstuse mess Instrutec 2018. Messil tutvustab ligi 90 tööstusvaldkonna ettevõtet uusimaid tooteid ja teenuseid.

Tööstusmessi demoalal saab näha Eestis toodetud tipp-seadmeid, toimuvad töötoad, Targa tööstuse digitaliseerimise infopäev ning visiooniseminar tööstuse tippjuhtidele.

Messi eksponendid toovad  messikeskusesse esindusliku tootmistehnika  valiku, mida on võimalik messikeskkonnas reaalselt töötavana näha. Samuti leiab messilt valiku erinevates tootmisprotsessides kasutatavaid tööstusroboteid, automaatika ja tarkvaralahendusi pakkuvaid ettevõtteid.  Näiteks tulevad tartlased välja aasta eest valminud ja juulis Targa Tööstuse ideepäeva võitnud Fractory.co veebitarkvaraga, mis annab laserlõikuse hinnapakkumise 1 minutiga.

"Messi peaksid külastama kõik, kes on igapäevaselt  tegevad tööstusvaldkonnas või kes tunnevad selle teema vastu huvi," ütles Instruteci projektijuht Epp Sultsmann.  "Messil saab  uusi teadmisi ja kogemusi ja leiab koostöövõimalusi vahetust allikast.  Instrutecile on oodatud ka tehnoloogiahuvilised noored, messilt saadud praktiline kogemus aitab  ellu viia edasisi karjäärivalikud just tehnoloogiavaldkonnas."  

Messi teabeprogramm on sel aastal väga mahukas, läbivaks teemaks on tööstuse digitaliseerimine. Teabeprogrammi on panustanud eeskätt Eesti Masinatööstuse Liit, Tehnopol, EAS, Eesti IKT Klaster, Eesti Elektroonikatööstuse Liit,  Klinkmann Eesti AS jpt.  

Käesoleva aasta Instruteci messi üks tippsündmusi on kogu neljapäevase päeva kestev targa tööstuse ideepäev. Ideepäeva eesmärk  on  koguda ideid tööstussektori või sellega seotud ettevõtete probleemide ja väljakutsete lahendamiseks.  Ettevõtted on esitanud lahendamiseks 12 probleemi, need on seotud   kas toote- või teenusearendusega  või ettevõtte töökorralduse ja  siseprotsessiga. 

Messi üks kõrghetki on reedel toimuv tippjuhtide päev. Seal arutatakse läbi tööstusvaldkonna suunad ja arengud järgneva 5 aasta lõikes, jagatakse kogemusi ressurrside kokkuhoiust ning näiteid sellest, kuidas tänapäevane tehnoloogia tagab efektiivsuse.

Samuti toimub kogu kolmepäevase messi vältel ohtralt seminare masinatööstuse olulistel teemadel.

Messi üks põnevamaid kohti on kindlasti In—Action ala, kus toimuvad Merkuur Oü töötoad, ja jootmise kutsevõistlused,  saab kogeda virtuaalreaalsust ning demoalal tutvuda  Iseautoga.

24. Tallinna rahvusvaheline tootearenduse-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke– ja tehnohooldusmessi Instrutec 2018 programmiga saab tutvuda siin.

 

Laadimine...Laadimine...