Simson Raimond Kaljulaidi kampaaniast: mina seda ei teeks

Kui Keskerakonna ühe häältemagnetina riigikokku valitud Raimond Kaljulaid alustas meediakampaaniat Keskerakonna, Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) võimuliidu vastu, siis tema erakonnakaaslasest majandusminister Kadri Simson nii ei käituks.

Pilt: Scanpix

Simson Raimond Kaljulaidi kampaaniast: mina seda ei teeks (2)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Kui Keskerakonna ühe häältemagnetina riigikokku valitud Raimond Kaljulaid alustas meediakampaaniat Keskerakonna, Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) võimuliidu vastu, siis tema erakonnakaaslasest majandusminister Kadri Simson nii ei käituks.

Simson tõdes neljapäeval valitsuse pressibriifil, et Kaljulaid on kahtlemata väga hea kampaaniameister. Samas märkis Simson, et erakonna liikmel oleks kindlasti oma kodupartei sees lihtsam arvamust avaldada, kui teha seda massimeedia kaudu, vahendab BNS.

Simson märkis, et avalik kampaania mõjub kindlasti hästi Kaljulaidi tuntusele, kuid halvemini erakonnale. "Loobuda erakonnasisesest diskussioonist on Kaljulaidi enda otsus ja mina nii ei teeks," lisas Simson.

Praegu võimuliidu läbirääkimistel osalev Isamaa poliitik, keskkonnaminister Siim Kiisler tõstis aga esile, et Raimond Kaljulaid on varasemalt teinud ka Keskerakonna eksliidri Edgar Saivsaare kampaaniad ning sellise isiku aatelistes kaalutlustes ei saa väga kindel olla.

Keskerakonna juhatusest välja astunud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid teatas neljapäeval, et alustab kampaaniat, kus kutsub üles Mihhail Kõlvartit, Yana Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid lõpetama koostööd EKRE-ga. Sisuliselt tähendab see praegu kõne all oleva võimaliku Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimuliidu vastast kampaaniat.

"Mida teha, et EKRE ei pääseks valitsusse? Nagu olen mitmel pool kirjutanud ja rääkinud – punane stopp-nupp nende kõneluste peatamiseks on Keskerakonna niiöelda vene tiiva käes," selgitas Kaljulaid.

Nii alustaski ta neljapäeval kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks. "Leian, et meil on vastutus nii Keskerakonna valijate kui Eesti ees," teatas Kaljulaid pressiteate vahendusel. Ta toonitas, et Keskerakonna valija ei ole andnud mandaati läbirääkimisteks EKRE-ga, samuti lubas Keskerakond enne valimisi, et ei tee koostööd EKRE-ga.

"Mõistan, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad on erakordsed. Ning erakordne on ka kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse," ütles Kaljulaid. "Minu kolleegid on targad ja ettenägelikud poliitikud, kes tunnetavad väga selgelt vastutust erakonna valijate ja ühiskonna ees. Mõistan täielikult nende muret erakonna tuleviku pärast – kindlasti ei ole tegemist lihtsate otsustega, mis tuleb langetada,» lisas ta. 

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...