Sotside juhiks pürgiv Sikkut: keegi ei ärka hommikul mõttega "kuidas riik mind täna aidata saab"

Endine tervise- ja tööminister, riigikogu liige Riina Sikkut kinnitas täna, et kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe kohale. Sikkutit toetab uue esimehena ka erakonna naiskogu. Uus juht valitakse 9. juunil.

Pilt: Scanpix

Sotside juhiks pürgiv Sikkut: keegi ei ärka hommikul mõttega "kuidas riik mind täna aidata saab" (3)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Endine tervise- ja tööminister, riigikogu liige Riina Sikkut kinnitas täna, et kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe kohale. Sikkutit toetab uue esimehena ka erakonna naiskogu. Uus juht valitakse 9. juunil.

Sikkut ütles erakonnaliikmetele saadetud pöördumises, et seniste möödapanekute otsimise kõrval tuleb mõtestada lahti, millist rolli sotsiaaldemokraadid Eesti ühiskonnas täidavad.

"Küsimus ei ole suuremas pensionis või puhkusepäevades, vaid selles, mis muresid peame lahendama 21. sajandil samaväärse missioonitundega nagu seda oli riikliku pensioni loomine või tasustatud puhkuse võimaldamine töötajatele üle saja aasta tagasi," märkis Sikkut.

"Riiklik tervisekindlustus, sotsiaaltoetused, pension, töötajate heaolu töökohal ja isegi tasustatud puhkus ning tasuta haridus olid need revolutsioonilised ideed, mis sotsiaaldemokraate nende kõrghetkedel kandsid. Täna on nende sammudega kõik päri," tõi Sikkut näited.

Tema sõnul on ühelt poolt õige, et sotsiaaldemokraadid peaks pöörduma oma juurte juurde tagasi, kuid näeb, et vaja on enamat. "Praegused muutused maailmas mõjutavad meid rohkem, kui mistahes seni," sõnas Sikkut ja tõi erakonnakaaslastele välja, et koos tuleb kujundada ambitsioonikas kava Eesti kestmiseks."

Sikkut ütles, et hoolimine ja abivajaja aitamine ei tähenda lõpmatut käehoidmist. "Seisame selle eest, et iga inimene saaks kujundada oma elu. Keegi meist ei ärka hommikul mõttega "kuidas riik mind täna aidata saab"’. Me tahame ise hakkama saada. Ja ühiselt teeme asju, mis üksi üle jõu käivad ega lase meil endil hakkama saada," sõnas Sikkut.

Tema jaoks on tähtis teha poliitikat kaasavalt, sõbralikult, ausalt, teadmispõhiselt, koos. "Mitte midagi ei lähe paremaks, kui me solvame ja solvume, karjumine ja kardame. Meil ei ole reetureid, vaenlasi, sobimatuid. Kellelegi ei tohi teha haiget, aga kõigil on õigus laua taga olla, küsida ja vastus saada," lisas ta. 

Riina Sikkut liitus erakonnaga, kui asus eelmise aasta maikuus tervise- ja tööministri ametikohale. Ta osales valimistel ja on täna XIV Riigikogu koosseisu liige ning sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees. Sikkut omandas kõrghariduse Tartu Ülikoolis rahvamajanduse eriala ning teadusmagistri kraadi tervisepoliitika erialal Londoni Ülikoolist.  Riina Sikkut on abielus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Siim Sikkutiga. Nende peres kasvab kaks last.

Sotsiaaldemokraadid valivad uue esimehe 9. juunil Tartus toimuval üldkogul. Kandidaate saavad üles seada kõik üldkogu delegaadid.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...