Tallinn aitab Ugandal turiste meelitada

Tallinna turismieksperdid õpetasid Ugandas turismiinfopunktide rajamist.

Pilt: Scanpix

Tallinn aitab Ugandal turiste meelitada

Tallinna turismieksperdid õpetasid Ugandas turismiinfopunktide rajamist.

4.-13. oktoobrini kestnud visiidist Ugandasse võttis osa neli Tallinna turismieksperti. Tallinn õpetas Jinja linnale turistide meelitamist ning nüüd sai delegatsioon teada, kuidas Uganda linn oskusi kasutanud on. Kohtumisel Jinja linnapea ja sekretäriga selgus, et linn on muutumas turismialase teabe keskuseks teistele omavalitsustele. Infokeskuse käivitamist on käidud Jinjas õppimas nii Uganda teistest omavalitsustest kui ka naaberriigist Sudaanist. Uganda turismiministeerium andis Jinja linnavalitsuse tehtud töö eest turismiarendaja auhinna.

Jinja turismiinfokeskuses on kohalike käsitöömeenete letid, turismiettevõtted on hakanud ise oma reklaame infokeskusele pakkuma, keskuse töötajad valmistavad ette kohalikku ajalugu tutvustava minimuuseumi avamist ning igapäevatöös osalevad kohalikud üliõpilased. Jinja linnavalitsus on juba eraldanud krundi keskuse laiendamiseks.

"Tähelepanuväärne edusamm oli kindlasti Jinja turismilehekülje www.jinjatourism.com pidulik avamine Tallinna ekspertide visiidi ajal," ütles Tallinna linnasekretär Toomas Sepp. "Ka turismiveebi aitavad arendada kohalike ülikoolide üliõpilased."
Tallinna delegatsioon andis tudengite kaks auhinda turismiteemaliste üliõpilastööde eest.

Laadimine...Laadimine...