Tallinna Keskraamatukogus toimub luulemaraton

Seoses 21. märtsil tähistatava  rahvusvahelise luulepäevaga korraldab Tallinna Keskraamatukogu kahes keeles luulemaratoni.

Tallinna Keskraamatukogus toimub luulemaraton

Seoses 21. märtsil tähistatava  rahvusvahelise luulepäevaga korraldab Tallinna Keskraamatukogu kahes keeles luulemaratoni.

Esmakordselt toimub traditsiooniks saanud luulemaraton lisaks kahele keelele ka kahes raamatukogus. Reedel, 20. märtsil kell 12.00 - 19.00 saab eestikeelset luulet kuulata Tallinna Keskraamatukogu peamajas ja vene keelne luule kõlab võõrkeelse kirjanduse osakonnas.

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas esinevad Anna Makarova,  Ljudmila Semjonova, Viacheslav Pernavskiy, Tatjana Manevskaja, Nikita Dubrovin, Denis Kuzmin, Dmitri Krasnov, Antipa Moltšun ja duett "Sjurpriz".  Luuletajaid juhatab sisse P.I.Filimonov.

Raamatukogu peamajas esinevad Veronika Kivisilla, Indrek Koff, Eda Ahi, Peep Ilmet, Kätlin Kaldmaa, Wimberg ja Hans Kaldoja. Päevajuht on Igor Kotjuh.

Luulemaratoni laiendamisega võõrkeelse kirjanduse osakonda soovib raamatukogu näidata Eesti kultuuri mitmekülgsust, pakkuda elamust vene keelt kõnelevatele inimestele ning tõsta esile Eesti autoreid, kes kirjutavad teistes keeltes.

Sel päeval on luule erineva keelelise tausta ja ajaloolise kogemusega inimeste ühendaja. 

Lisaks kaasaegse luule esitamisele pööratakse tähelepanu ka eesti varasemale luulele, mida esitavad näitlejad. Sellega tuletatakse lugejatele meelde eesti kultuurile olulisi luuletajaid ja luuletusi ning kutsutakse üles neid luuleraamatuid riiulitelt leidma ja uuesti lugema.

Luulemaraton pakub raamatukogu lugejatele võimaluse nautida Eesti luuletajate luulet elavas esituses. Luulemaratoni korraldamisega toetab ja edendab Tallinna Keskraamatukogu luule lugemist, kirjutamist ja avaldamist ning tutvustab lugejatele Eestis elavaid luuletajaid.

Luulemaraton lisab elevust  ja vaheldusrikkust raamatukogu lugejate tavapärasesse raamatukogukülastusse, sest luuletajad tulevad n-ö rahva sekka ning see loob võimaluse luuletajaga vahetult kohtuda ja vestelda.

 

Laadimine...Laadimine...