Tööandjad: maailmas on taas tunda kriisieelseid mustreid

"Maailmas on tunda tendentse, mis viitavad sarnastele mustritele, nagu kümne aasta taguse majanduskrahhi eel," ütles tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.

Pilt: Scanpix

Tööandjad: maailmas on taas tunda kriisieelseid mustreid (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Maailmas on tunda tendentse, mis viitavad sarnastele mustritele, nagu kümne aasta taguse majanduskrahhi eel," ütles tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.

Tööandjate keskliidu hinnangul on Eesti majanduses ebakõlad ning suurenemas on ka eelmise krahhi eel ilmnenud riskid, vahendas BNS.

"Maailmas on tunda tendentse, mis viitavad sarnastele mustritele, nagu kümne aasta taguse majanduskrahhi eel. Kiirus on justkui hea aga teine jalg on piduripedaalil ja maastik, kus sõidame, on konarlik ja ohte täis. Ettevõtjate hulgas on rahulolematust tunda, kuigi üldiselt läheb meil ju hästi. Aga seda mitte enda tegevuse, vaid üldise tõusu tõttu maailmas. Suurimad murekohad on inimeste puudus ja vähene investeerimine," ütles keskliidu juht Toomas Tamsar pressiteate vahendusel.

Tööandjad annavad välja kvartaalset hinnangut majanduskeskkonnale ning võrreldes eelmise kvartaliga paranes enim ehitusettevõtete hinnang ehitustellimustele ning teadus- ja arendusinvesteeringutele, samuti kaubandusettevõtete hinnang müügimahule ja uute töötajate palkamise plaanidele.

Paranes ka ehitus- ja teenindussektori ettevõtete hinnang valitsuse tegevusele. Suurimaks piduriks on endiselt ettevõtjate üldine madal hinnang valitsuse majanduspoliitikale. 43 protsenti vastanutest pidas valitsuse otsuste mõju majandusele negatiivseks ja vaid 2 protsenti positiivseks.

1917. aastal asutatud Eesti Tööandjate Keskliit on Eesti ettevõtteid ja majandusharuliite koondav katusorganisatsioon, mis esindab otse ja läbi haruliitude üle 1500 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 145 000 töötajale.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...