"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TOOMAS LEPP: Aadu Must käitub alatult, ETV saates mõnitati 400 000 Eesti inimest (9)
25. november 2015
Scanpix

"Aadu Must on poliitika tegemises minu arvates käitunud eriti alatult," ütles Tallinna TV juhatuse liige Toomas Lepp "Võin väita, et Edgar Savisaarel vastased ei jää enne rahule, kui Savisaarel on kõri läbi lõigatud. Tema verd lastakse avalikult ja suure mõnuga."

Aadu Must rääkis ETV saadetes “Ringvaade” ja “Vabariigi kodanikud” telefonisõnumist, milles Edgar Savisaar olevat talle öelnud, et Aadu ja tema tütar ta tapavad. Lepp ütles Musta räägitut kommenteerides, et ta ei tea, kas Savisaar on sellise kirja üldse kirjutanud. “Aga ütleme, et kui ka on, mingil momendil, olles väga halvas meeleolus, siis ei tasu seda kirja tuua kogu ilmarahva ette poliitilises võitluses,” ütles TTV juht.

“Me näeme, et meie poliitika tegemise stiil on muutunud eriti julmaks ja eriti alatult on minu arvates käitunud Aadu Must. Tal oli ju võimalus jääda erakonna esimeeste kandidaatide vaidluses lihtsalt tagasihoidlikuks  ja seejuures muidugi hääletada nii kuidas ta soovib.  Sellise isikliku kirja esiletoomine  on ju väga pehmelt öeldes  lihtsalt taktitundetu. Mina olen Edgar Savisaarest filmi teinud ja käsitlenud neid temaga seostuvaid teemasid nii- ja naapidi. Sellepärast võin ma väita, et ega tema vastased enne rahule ei jää kui Edgar Savisaarel on kõri läbi lõigatud.  Tema verd lastakse avalikult ja suure mõnuga.”

Ühtlasi pöördus Lepp pressinõukogu poole. Nimelt sai sõna Keskerakonna esimehe valimistekampaanias Kadri Simsonit toetava Aadu Must, kuid vastaspoole esindajatest aga polnud saadetesse kedagi kutsutud. “Minu arvates rikkus ETV eilese saatega Vabariigi kodanikud rahvusringhäälingu seadust,” märkis Lepp.

“Ringhäälingu seadus ütleb, et programmid peavad olema mitmekülgsed ja ühiskonnaelu kajastamine neis peab olema tasakaalustatud. Programmid peavad kaasa aitama ühiskonna rühmade omavahelisele kommunikatsioonile, ühiskonna sotsiaalsele sidususele ning kajastama erinevaid arvamusi. Rahvusringhäälingu saated peavad olema poliitiliselt tasakaalustatud. Aga mida me eile nägime? “Vabariigi kodanike” saates anti mõõdutundetult kogu aeg sõna Aadu Mustale. See on täiesti pretsedenditu. Tuletan meelde, et see saade kuulutati välja nii: räägime erakondade reitingutest, aga tegelikult rääkis saates põhiliselt ainult Aadu Must oma erakonna liikmete omavahelisest võitlustest.”

Lepa hinnangul poliitilises võitluses inimlikke aspekte ei ole. “Poliitiline võitlus niivõrd äge, et Eesti Televisioon, kes peaks olema täiesti tasakaalustatud, sellest enam kinni ei pea,” selgitas Lepp.

“”Vabariigi kodanikes” üllatas mind kõige rohkem, kuidas saates osalejad ja eriti saatejuht ilkus erakonna kallal, see kuidas nad naersid võikalt sellise erakonna üle, keda toetab üks kolmandik Eesti elanikest. Tegelikult mõnitasid nad eilses ETV saates ligi 400 000 Eesti inimest. Nagu eilne Vabariigi kodanike saade näitas, peabki see ERRi seisukohalt just niimoodi olemagi. Selles ei ole mingit kahtlust.”

Kommentaarid (9)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

poogen
25. nov. 2015 21:11
Ja millised võtted on jätnud Savisaar ise kasutamata?
Vaataja
25. nov. 2015 18:49
Kui Rannamäe (kelle hoiakud ja sõnavara on ammu teada) kutsub saatesse külalised, kelle ülesanne on väljakuulutatud teema arutamise asemel saates pidevalt naeru lagistada (loe: parastavalt hirnuda), ei saa ju kuidagi hr Musta alatuses süüdistada. Aadu Must käitus vägagi väljapeetult, arvestades tema keerulist rolli isana ja sõbrana, ning püüdis ainsana saatekülalistest ka asjalikult teemast rääkida. Küll ootaks tasakaalustatuse mõttes TTV-lt veel enne pühapäeva erisaadet Kadri Simsoniga (a la TeleTallinn) ja saadet "Räägime Simsonist".
Frei
25. nov. 2015 17:04
Ei usu mingisugust propagandat, mida tehakse enda sissetuleku nimel!
tramm
25. nov. 2015 16:58
Daamid ja härrased keskist,saage lõpuks aru,et erakond vajab muutumist ja eriti Toomas Lepp,kes hoiab oma kohta ja ei saa toimuvast üldse aru. Keskustelu oli väga soliidne ning kedagi ei saolvatud. Valiksin tulevikus kindlasti Aadu tütre riigikokku. Seniks valin oma suure tutvusringkonnaga ikka teisi!
Looder
25. nov. 2015 16:57
Vaadates, millist piinlikku ühekülgset virtsa te Tallinna TV's näitate, peaks härra Lepp olema viimane, kes üldse oma suu kuskil lahti teeb
W.
25. nov. 2015 15:38
ETVle sellised saated sobivad ideaalselt.
Nimi
25. nov. 2015 14:12
Aarne Rannamäe ei olegi ju mingi ajakirjanik. Kujutate ette Mati Talvikut või Indrek Treufeldit samamoodi käitumas? Ega vist mitte. Rannamäe lagi on AK Uudistes teiste tekste ette lugeda, ja isegi selles on temast palju professionaalsemaid tegijaid. Aadu Musta pärast tasub aga muretseda, sest kui tal on selline tütar, siis kes teab, kuidas Aadu endagi käsi käib, kui ta kunagi vana ja vilets on.
oPossum
25. nov. 2015 15:04
Nõukogude ajal oleks Rannamäe kohta öeldud lihtsalt propagandist või mis veel hullem: agitaator. Ajakirjanikeks poleks selliseid mehi isegi punavõim söandanud tituleerida.
oPossum
25. nov. 2015 13:28
Kõik sellised arusaamatused, mida ka parimas perekonnas aeg ajalt ikka ette võib tulla, lahendatakse tavaliselt omavahel, eriti veel kui ollakse vanad sõbrad nagu Aadu seda korduvalt on rõhutanud, mitte ei minda nii öelda vaenlase õlale, milleks ka Keskerakonna suhtes otseselt vaenulik peavoolumeedia kindlasti antud juhul on, nutma nagu see antud juhul näib olevat aset leidnud. Tavaliselt on see üldse viimane, mis kellelegi pähe võiks tulla kui eesmärgiks pole just vaenlase leeri üle karata sedasi selleks soodsat pinnast luua üritades, mitte oma sõprade ja erakonna hea käekäik. Õnneks ei pea enam pikalt ootama, mis Aadul ja tema tütrel neil päevil tegelikult mõttes mõlgub, tahaks vaid loota, et mu kahtlused jäävadki sel puhul vaid kahtlusteks ja peale valimisi suudetakse jälle üheskoos ühist asja ajada, milles ühes erakonnas olemise mõte ju tegelikult peakski olema ja väljenduma.