"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tudengite koostöö Ida-Tallinna Keskhaiglaga toob hooldusravikliiniku ruumidesse uut hingust (0)
04. november 2015
Ida-Tallinna Keskhaigla

Kunstitudengite ja Ida-Tallinna Keskhaigla koostöös alguse saanud koostööprojekt hooldusravikliiniku sisemulje elavdamiseks on jõudnud etappi, kus käegakatsutavad tulemused kõigile näha. EKA tudengite kaasabil on tänaseks valminud kolm karget loodusstruktuuri mustreid ja nende muutumist imiteerivat installatsiooni.

Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuhi Inge Suderi kinnitusel ollakse haiglas alati valmis ühendama jõud erinevate ühisprojektide raames. “Koostöös erinevate ülikoolidega sünnivad edasiviivad head lahendused ning tänaseks on  Eesti Kunstiakadeemiast kujunenud üks meie headest partneritest. Kui sünnist ja elu algusest räägitakse piisavalt, siis elu lõpp on jäänud enamasti varju. Meie haigla juubeliaastal suuname tähelepanu väärikale lahkumisele – ajale, mil inimene ja tema lähedased vajavad tuge ja toetust.”

Tudengite juhendaja Kärt Ojavee kinnitusel on projekt olnud tudengite jaoks edasiviiv kogemus – projektile läheneti kasutajakeskselt, viidi end kurssi haiglas toimuvaga ning prooviti pakkuda uudseid haiglamiljöösse sobivaid lahendusi. “Tudengid katsetasid uudseid materjale ja tehnoloogiaid, et luua haiglasse sobivad tooteprototüübid – haigla on paik, kus keskkond ei saa olla esiletükkiv, samuti ei ole alati põhjust kasutada n-ö kiireid vastuseid andvaid elektroonika lahendusi – pigem mõtestada ruumi ning selles mööduvat aega. Haigla ruumides on teised rütmid,” sõnas Ojavee.

Sisearhitektuuri – ja tekstiilidisaini tudengite koostöös valmis 3 tööd. Esimene neist kujutab seinal asuvat modulaarset valgustit, mille valgus muutub sujuvalt, peaaegu märkamatult, toetades palatis veedetud pikkade päevade rütmi ning tuues sellesse dünaamikat. Teiseks tööks on karge jää- ning härmatisemustriline valgusobjekt, mis samuti sujuvalt muutub – aeglaselt liikuv valgus paneb materjali faktuuri elama.
Kolmas töö kujutab endast laua- või seinapinnal kasutatavat materjali, kus reljeefsetele joontele vajutades süttib valgus. Tegemist on teraapiavahendiga, kus patsiendid saavad laual detailidele vajutades arendada motoorikat ning luua või jäljendada erinevaid mustrikombinatsioone. Pinna reljeefsus, ere valgus ning interaktiivne ja pideva mustri loomise võimalus soodustavad  tegelust.

Koostöö Ida-Tallinna Keskhaigla ja EKA tudengite vahel sai alguse juba eelmisel aastal, mil tudengite tööd ehtisid haigla silmakliiniku seinu. Nüüdne, pikaajaline projekt hooldusravikliiniku miljöö elavdamiseks on hoogu võtnud alates kevadest, mil seati plaani kaasajastada hooldusravikliiniku sisemiljööd ning elavdada seeläbi seal viibivate patsientide igapäevaelu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.