Tugev tuul toob Läänemerele kuni kolmemeetrised lained

Kuni 20 meetrini sekundis küündiv tuul toob eeloleval päeval ja öösel Läänemerele kuni kolmemeetrised lained.

Pilt: Scanpix
Ilm

Tugev tuul toob Läänemerele kuni kolmemeetrised lained

Kuni 20 meetrini sekundis küündiv tuul toob eeloleval päeval ja öösel Läänemerele kuni kolmemeetrised lained.

Ilmateenistuse teatel liigub madalrõhkkond Lõuna-Soome kohalt kirde suunas ja täitub. Ööl vastu pühapäeva kujundab Läänemerel ilma aktiivse madalrõhkkonna kaguserv. Ilmateenistus hoiatab Läänemere põhjaosas, Liivi lahe põhjaosas, Väinamerel ja Soome lahe lääneosas puhuva loode- ja läänetuule eest, mis küündib puhanguti 15 meetrini sekundis, pärastlõunal tugevneb edelatuul kuni 18 meetrini sekundis. Järgeval ööl puhub edela- ja lõunatuul kuni 20 meetrit sekundis. Lainekõrgus on 1-3 meetrit, Väinamerel 0,7-1,2 meetrit, vahendas BNS.

Soome lahe idaosas tugevneb laupäeva pärastlõunal edelatuul kuni 18 m/s, järgeval ööl paisub edela- ja lõunatuul kuni 20 m/s. Lainekõrgus on 1-3 meetrit.

Läänemere põhjaosas p uhub puhub loode- ja läänetuul 7-12, puhanguti 15 m/s, pärastlõunal tugevneb edelatuul 9-14, puhanguti 18. Ööl vastu pühapäeva on edela-ja lõunatuule kiirus kuni 20 m/s. Lainekõrgus on 1,5-3 meetrit. Kohati sajab veidi vihma. Pühapäeva hommikul jõuab merele tihedam vihmasadu. Nähtavus on mõõdukas.

Liivi lahe põhjaosas, Väinamerel ja Soome lahe lääneosas puhub loode- ja läänetuul 6-11, puhanguti 15 m/s. Laupäeva pärastlõunal tugevneb edelatuul 8-13, puhanguti 18 m/s, järgneval ööl edela-ja lõunatuul kuni 20 m/s. Lainekõrgus on 1-3 meetrit, Väinamerel 0,7-1,2 meetrit. Kohati sajab veidi vihma ja nähtavus on mõõdukas.

Soome lahe idaosas puhub loode- ja läänetuul 5-10, puhanguti 13 m/s. Pärastlõunal tugevneb edelatuul 8-13, puhanguti 18 m/s. Pühapäeva öösel puhub edela-ja lõunatuul kuni 20 m/s. Lainekõrgus on 1-3 meetrit. Kohati sajab vihma ja lörtsi, nähtavus on mõõdukas.

Laadimine...Laadimine...