USA on vastu USA netihiidude maksustamisele Euroopas

"USA on kindlalt vastu mistahes riigi ettepanekutele maksustada digitaalseid firmasid," ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin.

Pilt: Scanpix

USA on vastu USA netihiidude maksustamisele Euroopas (2)

"USA on kindlalt vastu mistahes riigi ettepanekutele maksustada digitaalseid firmasid," ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin.

USA rahandusminister Steven Mnuchin teatas, et Ühendriigid on tehnoloogiahiidude vastu suunatud maksudele "kindlalt vastu," päev pärast seda kui Euroopa Parlament vastavale ettepanekule toetust avaldas, vahendas BNS.

"USA on kindlalt vastu mistahes riigi ettepanekutele maksustada digitaalseid firmasid," sõnas minister. "Mõned neist ettevõtetest on USA töökohtade loome ja majanduskasvu suurimad vedurid."

Mnuchin lisas, et USA ametnikud "toetavad rahvusvahelist koostööd moodsast majandusest tulenevate piiriüleste maksuprobleemide lahendamisel ja rahvusvahelise maksusüsteemi jätkusuutlikumaks muutmisel."

Ministri avaldus tuli vastusena Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) digimajanduse maksustamist puudutavale raportile, kuid samas langes kokku ka neljapäevase toetusavaldusega europarlamendis.

AFP käsutuses olevast dokumendist selgub, et ettepanekute kohaselt plaanitakse maksustada lisaks kasumile ka suurte tehnoloogiafirmade liidus teenitavad käivet, määraga 2-5 protsenti. Ettepaneku kohaselt maksustataks suurfirmasid, mille rahvusvaheline käive ületab 750 miljonit eurot.

USA netihiiud nagu näiteks Facebook, Google ja Amazon on pälvinud mitmete liikmesriikide pahameele, kuivõrd need võtavad kogu liidus teenitava kasumi arvele madala maksumääraga riikides nagu Luksemburg ja Iirimaa.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...